Ferdi Türkiye Küçükler Şampiyonası

Ferdi Türkiye Küçükler Şampiyonası

2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası’na 18-21 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara ev sahipliği yaptı. Mamak Spor Salonunda düzenlenen, 2004 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katıldığı Küçükler Türkiye Şampiyonasının takım birinciliğine erkeklerde ve bayanlarda 24êr takım katılırken, ferdi maçlara 148’i bayan, 163’ü erkek toplam 311 sporcu katıldı. Küçükler Türkiye Şampiyonasında Tek Erkeklerde Özgün Göksal, Tek Bayanlarda Zeynep Karaca, Çift Erkeklerde Batuhan Gürses/Tarık Saim Özbek, Çift Bayanlarda Arzusu Ceyhan/Bengisu Konuk Küçükler Türkiye Şampiyonu oldular. Takım maçlarında ise Bayanlarda Erkeklerde İstanbul BBSK şampiyonluğa ulaşan ekip oldu.  Toplam 6 kategoride yapılan müsabakalar sonunda İstanbul BBSK dört birincilik, iki ikincilik ve bir üçüncülük, Yalova Belediyespor bir birincilik, iki üçüncülük, BŞB.Ankaraspor iki ikincilik ve bir üçüncülük  elde ederek Şampiyonanın en başarılı kulüpleri oldular.

TEKLER MÜSABAKALARI

Tek erkeklerde birinciliği finalde Batuhan Gürses’i (İstanbul) 3-2 mağlup eden Özgün Göksal (Yalova) kazandı. Üçüncülüğü ise İbrahim Yancı’yı 3-1 yenen, Emir Baha Sönmez (Yalova) elde etti. Tek Bayanlarda ilk sırayı finalde Feyza Demir’i (İstanbul) 3-0 yenen Zeynep Karaca (İstanbul) ulaştı. Üçüncülük ise Ceren Sude Gülman’ı (Ankara) 3-0 mağlup eden Yağmur Şevval Karaca’nın (İstanbul) oldu.
TEKLER SONUÇLARINI GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
TEKLER SONUÇLARINI EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 

ÇİFTLER MÜSABAKALARI

Çift erkeklerde birinciliği finalde Ahmet Necdet Aslan (Mardin)/Hakan Işık (Ankara) ikilisini 3-0 mağlup eden Batuhan Gürses/Tarık Saim Özbek (İstanbul) çifti kazandı. Üçüncülüğü ise Uğurcan Dursun/Umut Baha Dursun ikilisini 3-2 mağlup eden Selçuk Kocabaş/Mehmet Enes Erolan (Ankara) çifti elde etti. 
Çift Bayanlarda şampiyonluğa ulaşan isimler Altınay Hatun Bulut/İrem Altay (Kayseri) ikilisini 3-0 mağlup eden Arzusu Ceyhan (İzmir)/Bengisu Konuk (Bursa) çifti oldu. Üçüncülüğü ise Duru Baykal/Sena Şenkaş (İzmir) ikilisini 3-2 yenen Betül Işıl Emre (Zonguldak)/Elif Kaya (Kütahya) çifti kazandı.