EUROPE CUP 2020

EUROPE CUP 2020

Avrupa Masa Tenisi Birliği ETTU tarafından organize edilecek olan ve yeni adıyla Europe Cup 2020´de ülkemizi erkeklerde Sarkuysan, kadınlarda ise TİGEM Spor ve Kocasinan Belediyesi Spor temsil ettiler.

2.TUR

Sarkuysan Erkek takımı, Hırvatistan´da yapılan B grubu maçlarında ev sahibi ülkeden STK Libertas Marinkolor´a 3-1, Ukrayna´dan LE MSC Tennis Academy´e 3-1, Portekiz´den GDD Toledos´a 3-1 ve Belçika´dan TTC Sokah Hoboken takımına 3-0 mağlup olarak grubunu son sırada tamamladı ve Avrupa Kupasına veda etti. Sarkuysan´da Hasan Doğan, Onur Oktav ve Turgut Polat forma giydi.
TİGEM Spor Kadın takımı Belçika´da düzenlenen C Grubunda ev sahibi ülkeden CTT Tiege ve Lüksemburg´dan DT Roodt Syre ekiplerine aynı sonuçla 3-2 yenilirken, Belçika´nın TT Jamoigne takımını 3-2 mağlup etti.  Grubunda ilk ikiye giremeyen temsilcimiz Avrupa Kupasına veda etti. Karşılaşmalarda TİGEM´de Neslihan Kavas, Fulya Yıldırım, Merve Öztürk ve Merve Cansu Demir forma giydiler.

3.TUR

Kocasinan Belediyesi Spor Kadın takımı ise seri başı olduğu için Europe Cup 2019-2020´ye 3.turdan başladı. Temsilcimiz İtalyan ASD Quattro Mori Cagliari takımına 3-1 ve 3-0´lık skorla yenilerek elendi.