ETTU Cup 2018

ETTU Cup 2018

2017-2018 sezonu ETTU Avrupa Kupalarında mücadele edecek Türk takımlarının rakipleri belli oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR

Geçen yılın ETTU Cup Şampiyonu Bursa Büyükşehir, ETTU Bayanlar Şampiyonlar Ligi´nde B grubunda İspanya´nın UCAM Cartegena ve Avusturya´nın Linz AG Froschberg takımlarıyla eşleşti.
Temsilcimiz ilk maçını 29 Eylül´de Bursa´da Linz ile yaptıktan sonra, 13 Ekim´de Cartagena, 24 Kasım´da ise Linz deplasmanına gidecek. Bursa Büyükşehir, grup maçlarını 1 Aralık´ta kendi sahasında yapacağı Cartagena maçı ile tamamlayacak.
Grup maçlarının ardından dört grupta ilk iki sırayı alacak takımlar çeyrek finalde karşılaşacaklar.

ANKARA TİGEM

Geçtiğimiz sezon Bayanlar ETTU Cup´da final oynayan Ankara TİGEM, bu sezon ETTU Cup´a seri başı olarak 3.turdan katılacak. Temsilcimiz 2.turdan gelen takımlardan biriyle ilk maçı 24 Kasım 2017´de, rövanşı ise 15 Aralık 2017 tarihlerinde oynayacak.

KOCASİNAN BELEDİYE VE BURSASPOR

Kocasinan Belediye ve Bursaspor ise Bayanlar ETTU Cup´a ilk turdan katılacak. İki temsilcimiz 
30 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihlerinde İspanya´da yapılacak C grubunda ev sahibi ülkenin Hotel Patria Chica Museo Priego TM ve Tecnigen Linares ile Belçika´nın TT Vedrinamur takımlarıyla karşılaşacak. Grubunda ilk iki sırayı alacak takımlar 2.tura yükselecek.

BEŞİKTAŞ

Erkekler ETTU Cup´da Beşiktaş, seri başı olduğu için 2.turdan itibaren katılacak. Beşiktaş, 27-29 Ekim 2017 tarihleri arasında İspanya´da yapılacak olan C grubunda ev sahibi ülkeden Arteal Tenis De Mesa ve ilk turdan gelecek iki takımla mücadele edecek.

TÜRK TELEKOM VE SARKUYSAN

Türk Telekom ve Sarkuysan ise Erkekler ETTU Cup´a ilk turdan katılacak. Her iki temsilcimiz de 30 Eylül - 1 Ekim 2017 tarihlerinde Slovakya´da yapılacak A grubunda ev sahibi ülkeden SK Vydrany, Ukrayna´dan Fortune Kiev ve Portekiz´den Clube De Sportivo Sao Poque takımlarıyla karşılaşacak. Grubunda ilk iki sırayı alacak takımlar 2.tura yükselecek.