Gençler Takım Şampiyonası

Gençler Takım Şampiyonası

2018 Gençler Balkan Şampiyonası - Bosna Hersek

Bosna - Hersek´in Zenica kentinde 11 ülkenin katılımı ile düzenlenen 2018 Balkan Gençler Şampiyonası´nda Türkiye, ferdi maçlarda üç altın, üç gümüş, sekiz bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.
Takım maçlarında ise Türkiye 4 madalya kazandı. Böylece Milli takımımız Şampiyonayı toplamda 18 madalya ile tamamladı.
Ülkemize altın madalyaları genç tek bayanlarda Gülpembe Özkaya, genç çift bayanlarda Betül Nur Kahraman/Merve Nur Öztürk ve genç karışık çiftlerde Alican Şeker/Betül Nur Kahraman kazandırdı.
Genç Bayan Milli takımımız ise takım maçlarında Altın madalya elde etti.
Genç Tek Bayanlarda Gülpembe Özkaya finalde Betül Nur Kahraman´ı 4-2, Genç Karışık çiftlerde Alican Şeker/Betül Nur Kahraman finalde Umut Emre Başsan/Gülpembe Özkaya ikilisini 3-1, Genç çift bayanlarda ise Betül Nur Kahraman / Merve Nur Öztürk finalde Romen Hudusan/Popescu çiftini 3-0 mağlup ederek ülkemize altın madalya kazandırdı.

Betül Nur Kahraman genç tek bayanlarda, Yücel Ocak/Özgür Yılmaz yıldız çift erkeklerde, Umut Emre Başsan/Gülpembe Özkaya ise genç karışık çiftlerde final oynayarak gümüş madalya kazandılar. 
Takım maçlarında ise Genç Erkek Milli takımımız ile Yıldız Erkek Milli takımımız gümüş madalya kazandı.

Ayrıca Tugay Yılmaz genç tek erkeklerde, Ece Haraç genç tek bayanlarda, Özgür Yılmaz yıldız tek erkeklerde, Bilal Selim Tok/Tugay Yılmaz, Umut Emre Başsan/Alican Şeker genç çift erkeklerde, Şükran Cangir/Zeynep Karaca yıldız çift bayanlarda, İbrahim Atuğ/Emir Baha Sönmez yıldız çift erkeklerde, Bilal Selim Tok/Aybüke Öner ise genç karışık çiftlerde bronz madalya kazandı.

2017 Gençler Balkan Şampiyonsı - Bulgaristan

Bulgaristan´ın Albena şehrinde düzenlenen Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası takım maçlarında Türkiye, adını zirveye yazdırdı. Millilerimiz takım maçlarında dört kategoride üç  birincilik, bir de üçüncülük elde ederek Takımlar Balkan Şampiyonluğunu kazandı.

Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin ve Umut Emre Başsan´dan oluşan Milli takımımız finalde Romanya´yı 3-2 yenerek Balkan Şampiyonluğuna uzandı.

Simay Kulakçeken, Betül Nur Kahraman ve Aybüke Öner´in forma giydiği Genç Bayanlar final maçında Romanya´yı 3-0 mağlup eden Türkiye Balkan Şampiyonu oldu.

Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz ve Ece Haraç´dan kurulu Milli takımımız final maçında Moldova´yı 3-0 yenerek Balkan Şampiyonluğunu kazandı.
Yıldız Erkeklerde ise Millilerimiz Kosova´yı 3-0 yenerek üçüncülüğü elde etti.

Takım maçlarında Milli takımlarımızda, Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin, Umut Emre Başsan, Tugay Yılmaz, Genç Bayanlarda Betül Nur Kahraman, Aybüke Öner, Simay Kulakçeken, Dilan Tan, Aybala Koçal, Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz, Ece Haraç, Şükran Cangir, Betül Töz, Yıldız Erkeklerde Yücel Ocak, İbrahim Atuğ, Ulaş Akdağ, Kaan Dönmez ve Özgür Yılmaz forma giydi.

Tarihi bir başarıya imza attıklarını belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, ´´Balkan Şampiyonası tarihinde Türkiye ilk kez üç kategoride de şampiyonluğa ulaştı. Oyunculardan antrenör ve yöneticilere kadar tam bir takım havası mevcut. Güzel bir ruh oluştu. Çalışma arkadaşlarıma antrenör ve sporcularımıza teşekkür ve tebrik ederim. Camiamıza hayırlı olsun´´ dedi.