Gençler Takım Şampiyonası

Gençler Takım Şampiyonası

5-11 Ekim 2020 tarihleri arasında Bulgaristan´ın Albena şehrinde yapılması planlanan Büyükler ve Gençler Balkan Şampiyonası covid-19 Pandemisi sebebiyle iptal edildi. 

2019 Gençler Balkan Şampiyonası - Üsküp (MKD)

2019 Gençler Balkan Şampiyonası 12-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Kuzey Makedonya´nın başkenti Üsküp´de yapıldı. Şampiyonaya Türkiye´nin yanı sıra ev sahibi Kuzey Makedonya ile Romanya, Sırbistan, Slovenya, Yunanistan, İtalya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, ve Kosova katıldı.

detaylı bilgi için buraya tıklayınız

2018 Gençler Balkan Şampiyonası - Bosna Hersek

Türkiye takım karşılaşmalarında biri altın, ikisi gümüş, biride bronz olmak üzere 4 madalya kazandı.

Betül Nur Kahraman, Gülpembe Özkaya, Merve Nur Öztürk, Ece Haraç ve Aybüke Öner´den kurulu Genç Bayan takımımız, sırasıyla Karadağ, Bosna-Hersek, Kosova ve Makedonya´yı aynı sonuçla 3-0 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı Finalde Romanya´yı 3-2 mağlup eden Genç Bayan takımımız finalde de Bulgaristan´ı 3-0 yenerek 8 ülkenin katıldığı Şampiyonada altın madalyanın sahibi oldu.
Bilal Selim Tok, Tugay Şirzat Yılmaz, Ali Can Şeker, Saadettin Gençer ve Umut Emre Başsan´dan oluşan Genç Erkek takımımız Bosna-Hersek ve Karadağ´ı aynı skorla 3-2, Kosova´yı da 3-0 yenerek finale çıktı. Finalde Romanya´ya 3-1 yenilen Genç Erkek takımımız 9 ülkenin katıldığı Şampiyonada gümüş madalya kazandı.
Yücel Ocak, Özgür Yılmaz, İbrahim Atuğ ve Emir Baha Sönmez´den kurulu Yıldız Erkek takımımız finale gelinceye kadar oynadığı maçlarda sırasıyla Karadağ, Arnavutluk, Slovenya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan´ı aynı sonuçla 3-0 mağlup etti. Final maçında Romanya´ya 3-0 yenilen Yıldız Erkek Milli takımımız ikinci olarak 10 ülkenin katıldığı Şampiyonada gümüş madalya kazandı.
Feyza Demir, Şükran Cangir, Zeynep Karaca ve Simge Devrim İnal´dan oluşan Yıldız Kız takımımız ise Bulgaristan ve Karadağ´ı aynı sonuçla 3-0, Bosna-Hersek´i ise 3-2 yenmesine rağmen, yarı finalde Moldova´ya, 3.lük maçında ise Sırbistan´a aynı skorla 3-0 yenilerek 11 ülkenin katıldığı Şampiyonayı 4.sırada tamamladı ve bronz madalya kazandı.

2017 Gençler Balkan Şampiyonsı - Bulgaristan

Bulgaristan´ın Albena şehrinde düzenlenen Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası takım maçlarında Türkiye, adını zirveye yazdırdı. Millilerimiz takım maçlarında dört kategoride üç  birincilik, bir de üçüncülük elde ederek Takımlar Balkan Şampiyonluğunu kazandı.

Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin ve Umut Emre Başsan´dan oluşan Milli takımımız finalde Romanya´yı 3-2 yenerek Balkan Şampiyonluğuna uzandı.

Simay Kulakçeken, Betül Nur Kahraman ve Aybüke Öner´in forma giydiği Genç Bayanlar final maçında Romanya´yı 3-0 mağlup eden Türkiye Balkan Şampiyonu oldu.

Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz ve Ece Haraç´dan kurulu Milli takımımız final maçında Moldova´yı 3-0 yenerek Balkan Şampiyonluğunu kazandı.
Yıldız Erkeklerde ise Millilerimiz Kosova´yı 3-0 yenerek üçüncülüğü elde etti.

Takım maçlarında Milli takımlarımızda, Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin, Umut Emre Başsan, Tugay Yılmaz, Genç Bayanlarda Betül Nur Kahraman, Aybüke Öner, Simay Kulakçeken, Dilan Tan, Aybala Koçal, Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz, Ece Haraç, Şükran Cangir, Betül Töz, Yıldız Erkeklerde Yücel Ocak, İbrahim Atuğ, Ulaş Akdağ, Kaan Dönmez ve Özgür Yılmaz forma giydi.

Tarihi bir başarıya imza attıklarını belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, ´´Balkan Şampiyonası tarihinde Türkiye ilk kez üç kategoride de şampiyonluğa ulaştı. Oyunculardan antrenör ve yöneticilere kadar tam bir takım havası mevcut. Güzel bir ruh oluştu. Çalışma arkadaşlarıma antrenör ve sporcularımıza teşekkür ve tebrik ederim. Camiamıza hayırlı olsun´´ dedi.