Takımlar Avrupa Şampiyonası

Takımlar Avrupa Şampiyonası

2021 Avrupa Takımlar Şampiyonası 28 Eylül - 3 Ekim 2021 tarihleri arasında Romanya´nın Cluj kentinde yapılacak. 


2019 AVRUPA TAKIMLAR ŞAMPİYONASI için buraya tıklayınız

2.AŞAMA

2019 Avrupa Takımlar Şampiyonası Elemeleri 2.aşamasında mücadele eden Kadın A Milli Takımı ile Erkek A Milli Takımı grup maçlarının ardından Avrupa Takımlar Şampiyonası finallerine katılmaya hakkı kazandılar. 

Kadın A Milli takımı (İSTANBUL 1.GRUP)
Grubun ilk maçında Rusya, Litvanya´yı 3-0 mağlup etti.
TÜRKİYE - RUSYA :0-3 (detay için tıklayınız)
TÜRKİYE - LİTVANYA: 3-0 (detay için tıklayınız)

Erkek A Milli takımı (FİNLANDİYA 5.GRUP)
TÜRKİYE - FİNLANDİYA :3-2 (detay için tıklayınız)
Grubun diğer maçında Lüksemburg, Bulgaristan´ı 3-2 yendi.
TÜRKİYE - LÜXSEMBURG : 3-2 (detay için tıklayınız)
Grubun diğer maçında Finlandiya, Bulgaristan´ı 3-1 yendi.
TÜRKİYE - BULGARİSTAN : 3-2 (detay için tıklayınız)

 

1.AŞAMA

Masa Tenisi Erkek ve Bayan A Milli Takımlarımız, 2019 Erkekler Avrupa Takım Şampiyonası Elemeleri 1.aşamasını tamamladı.
A Erkek Milli takımımız A kategorisi 4.grubu 3. olarak, A Bayan Milli takımımız ise B kategorisi 2.grubu lider tamamlayarak 2.aşamada mücadele etme hakkı kazandılar.
İkinci aşamada, 5 grupta çift devreli oynanacak maçlar sonunda gruplarında ilk iki sırayı elde edecek erkeklerde ve bayanlarda 10´ar takım 3-8 Eylül 2019 tarihleri arasından Fransa´nın Nantes kentinde yapılacak olan Avrupa Takım Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazanacak. 

1.AŞAMA MAÇ SONUÇLARI (Haberin ayrıntısı için sonucun üzerini tıklayınız)

2017 AVRUPA TAKIMLAR ŞAMPİYONASI

A Kadın ve A Erkek Milli takımlarımız 13-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Lüksemburg´da yapılan 2017 Masa Tenisi Avrupa Takımlar Şampiyonası Challenge Ligi’nde (Avrupa 1.ligi) mücadele etti. Lüksemburg´da düzenlenen Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası´nda Challenge Ligi olarak da adlandırılan Avrupa 1.Ligi´nde mücadele eden A Erkek Milli takımı 1.Lig Avrupa ikinciliğini elde ederek Süper Lig´e yükseldi. İbrahim Gündüz, Ahmet Li, Talha Yiğenler ve Gençay Menge´den oluşan A Erkek Milli takımı oynadığı beş maçı da kazanarak 1.Lig´de finale yükselmeyi başardı. Milliler finale gelinceye kadar İsviçre, Çekya, Bulgaristan ve Hollanda maçlarını 3-0, Macaristan karşılaşmasını ise 3-1 kazandı.Finalde Danimarka´ya 3-0 mağlup olan Millilerimiz Avrupa 1.Ligi´nde ikinci sırayı alarak Avrupa´nın en iyi 16 takımının arasına Dev´ler Ligine adını yazdırdı. Hedeflerini tutturmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ´´İlk 16 takım arasına gireceğimizin sözünü vermiştik. Bu sözü gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Antrenör ve sporcularımızı kutluyorum. Camiamıza hayırlı olsun. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağız´´ dedi. Şampiyonluğu kıl payı kaçırdıklarını belirten A Erkek Milli takımı antrenörü Onur Germiyanoğlu ´´Avrupa Şampiyonluğuna çok yaklaştık. Finalde kaybettiğimiz için üzgünüz. Ancak gelecek için çok umutluyuz. Bu sonuçla A Erkek Milli takımı tarihi bir başarıya imza atarak ilk kez Avrupa´da final oynama başarısı gösterdi. Sistemli çalışmanın meyvelerini alıyoruz´´ şeklinde konuştu.

Avrupa 1.Ligi´nde mücadele eden ve A Bayan Milli takımı 1.Lig Avrupa 5.liğini elde etti. Melek Hu, Ece Haraç, Aybüke Öner ve Özge Yılmaz´dan kurulu A Bayan Milli takımı, Şampiyona boyunca şu sonuçları aldı. Azerbaycan 2-3, Galler 3-2, Bulgaristan 3-0, Slovenya 1-3, Litvanya 3-2, Sırbistan 1-3