Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası

Spor Toto Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası´nda Tek Erkek ve Tek Bayanlarda şampiyonlar belli oldu. 
Tek erkeklerde İbrahim Gündüz, Tek bayanlarda Sibel Altınkaya Türkiye Şampiyonu oldu. 
Tek Erkekler finalinde İbrahim Gündüz, Beşiktaş´tan takım arkadaşı Talha Yiğenler´i 4-2 yenerek kariyerindeki ikinci şampiyonluğu kazandı. Talha Yiğenler ise üst üste üçüncü kez finalde kaybederek Türkiye ikinciliğini elde etti. Ali Afşin Gül üçüncü, Batuhan Ulucak dördüncü sırayı aldı.
Tek Bayanlarda son üç yılın Türkiye Şampiyonu Sibel Altınkaya finalde Fenerbahçe´den takım arkadaşı Gülpembe Özkaya´yı 4-0 yenerek üst üste dördüncü kez Türkiye Şampiyonu oldu. Gülpembe Özkaya ise 2016´da olduğu gibi bir kez daha Türkiye ikinciliğini elde etti. Simay Kulakjçeken üçüncü, Betül Nur Kahraman dördüncü oldu.  

SPOR TOTO BÜYÜKLER FERDİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONUÇLARI


SPORTSTV´DEN CANLI YAYINLADI
Tek Erkekler ve Tek Bayanlar Yarı Final ve Final karşılaşmaları 7 Ocak 2018 Pazar günü saat 12:00´den itibaren SportsTv´den Canlı olarak yayınladı.
Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası´nda ferdi maçlarda dereceye giren sporculardan birinciler 4 bin TL, ikinciler 2 bin TL, üçüncüler ise bin TL para ödülü kazandılar.

ÇİFT MAÇLARI İLK GÜN YAPILDI
Çift Bayanlarda, Özge Yılmaz/Betül Nur Kahraman birinciliği kazanırken, Aybala Koçal/Ece Haraç ikinci, Sibel Altınkaya/Gülpembe Özkaya üçüncü oldu.
Çift Erkeklerde, İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler ilk sırayı alırken, Özgün Öztürk/Batuhan Ulucak ikinci, Ali Afşin Gül/Z.Kürşat Çağlayan üçüncülüğü elde ettiler.
Çift Bayanlarda Özge Yılmaz/Betül Nur Kahraman finalde Aybala Koçal/Ece Haraç´ı, Çift Erkekller finalinde ise İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler, rakibi Özgün Öztürk/Batuhan Ulucak ikilisini aynı sonuçla 3-1 mağlup ettiler.

16.01.2018

Diğer Haberler