YÜKSEK PERFORMANS KOÇLUĞU SEMİNERİ YALOVA´DA YAPILDI

Avrupa Gençler Şampiyonası hazırlıklarını Yalova´da sürdüren Milli takımların antrenörlerine yönelik

eski Hırvatistan Milli Takım oyuncusunu ve Antrenörü,  ITTF Yüksek performans koçu ve ITTF Turnuva direktörü Roman Plese tarafından ´´Yüksek Performans Koçluğu´´ semineri verildi.

Seminerin çok faydalı ve verimli geçtiğini söyleyen Yıldız Milli Takım Antrenörü Babür Üstündağ
´´Yalova´da devam eden Avrupa Gençler Şampiyonası hazırlık kampı içinde milli takım antrenörlerine yönelik Yüksek Performans Koçluğu seminerini 7-9 Temmuz tarihlerinde tamamladık.

Yüksek performans Koçluğu seminerinde; Yüksek performans antrenmanında egzersizler nasıl olmalı,Tüm durumlarda spin, Servis antrenmanı ve üst düzey servis çeşitleri, Servis karşılama ve Muz açışı, Tüm çalışmalarda çok top antrenmanı, Masa Tenisi´nde takım çalışması ve ekip ruhu konuları işlendi´´ dedi.

Roman Plese´nin seminerde 1955´ten günümüze Hırvat Masa Tenisi´nin özellikle büyükler seviyesindeki başarısının sırrı ve çalışmaları konularını işlediğini belirten Üstündağ
´´Sporcularımız ile ilgili teknik ve taktik analizler yapıldı. Performans çalışmaları uygulandı.

Performans artırmak için öneriler ve çalışmalar gerçekleştirildi. Roman Plese çok donanımlı ve tecrübeli bir eğitmen.  Bizlere çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Kendisinin teori ve pratik bilgisi ve bunları aktarma becerisi çok yüksekti. Sporcu ve Koçluğun içinden geldiği aynı zamanda dünya Masa Tenisi sistemlerini yakından tanıması bizim için çok avantajlı oldu. Milli takım antrenörleri olarak bizler memnun kaldık.  Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlıklarımıza katkısı olduğunu düşünüyoruz´´ şeklinde konuştu.

12.07.2018

Diğer Haberler