Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası Rize´de Bakanımızın katılımlarıyla başladı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu faaliyet programında yer alan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası, 29 Eylül 2017 Cuma günü 157 Erkek, 136 Bayan toplam 293 sporcunun katılımı ile Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda başladı. Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası 1 Ekim 2017 Pazar günü yapılacak finallerle sona erecek.

Çeşitli programlara katılmak üzere memleketi Rize´ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonunda başlayan Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası´nın açılışna katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın BAK, Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen şampiyonanın açılış töreninde yaptığı konuşmada, okul dönemlerinde masa tenisi oynadığını belirtti ve yıldız sporcuların yetişmesinde katkı sağlayan antrenörlere teşekkür etti.

Son dönemlerde Türk sporuna ve altyapı yatırımlarına dikkati çeken BAK, şunları kaydetti: "Buradaki gibi yüzlerce salonun yapılmasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın önderliği var. Biz de inanıyoruz ki sizin aranızdan geleceğin ferdi şampiyonları, takım şampiyonları çıkacak. Biliyorsunuz masa tenisinde olimpiyatları izlediğinizde Çinli, Uzak Doğulu sporcuları görürsünüz. Biz artık Türk sporcularının da olimpiyat ve dünya şampiyonalarında bayrağımızı göndere çekmesini istiyoruz. Sizler bu ülkenin, Türk sporunun geleceğisiniz. Bize düşen sizin hizmetinizde olmaktır"

Bakan Osman Aşkın BAK, şampiyonanın Rize´de yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, "Sporu yaparken derslerinize çok çalışacaksınız. Başarılı bir öğrenci ve sporcu olarak ülkemize hizmet etmeye devam edeceksiniz." dedi.

Sporculara başarı dileyen Bakan BAK, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ve sporcularla bir süre masa tenisi oynadı.

28.09.2017

Diğer Haberler