VANLI SPORCULARA EKİPMAN DESTEĞİ

Birevim, BEKA Derneği ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle Vanlı sporculara masa tenisi ekipmanı dağıtıldı.

Türkiye genelinde spora, eğitime ve bilişime verdiği destekle sıkça gündeme gelen Birevim, Bir Gelecek Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ve BEKA (Beşeri ve İktisadi Kalkınma) Derneği iş birliğiyle Van’da faaliyet gösteren sporculara masa tenisi ekipmanı desteğinde bulundu.

Programa Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akgün, Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, BEKA Derneği Başkan Yardımcısı Emrah Çiftçi ve sporcular katıldı.

Programda kısa bir konuşma yapan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, spora ve sporcuya verdikleri destekten dolayı Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye, Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay’a ve Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca’ya teşekkür etti.

“SPORUN GELİŞİME BÜYÜK KATKISI VAR”

Spora verdikleri desteği topluma katkı olarak gördüklerini aktaran Birevim, Bir Gelecek Genel Müdürü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay ise; “Sosyal sorumluğu önemsiyoruz. Başarıyı ve zamanı hızı kontrol eden sporcuları destekliyoruz. Spor, genç nüfusu fazla olan bir ülke için insanları iyi eğitebilmek adına önemli bir alan. 10´lu yaşlarda düzenli spor yapan çocuklar, spor kültürünü içselleştirdiği için diğer alanlarda başarılı oluyor. Sporun gelişime de büyük katkısı var. 10-20 yaş arası sporla ilgilenen çocuklar birçok kazanım elde ediyor. Daha disiplinli, daha sosyal oluyor, kötü alışkanlıklardan uzak duruyor, zamanı iyi değerlendirmeyi öğreniyor. Birevim olarak bu amaçla; birçok branşta çok sayıda sporcu ve organizasyona sponsorluk desteği veriyoruz. Çünkü; spor insan hayatı için büyük önem arz ediyor. Çıktığımız bu yolda her daim yanımızda olan ve bizlere destek veren Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye ve Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay’a plaket takdim etti.

 

 

22.06.2020

Diğer Haberler