Türkiye´nin ev sahipliğinde gerçekleşen Avrupa Webinar´ında rekor kırıldı

Türkiye´nin öncülüğünde gerçekleştirilen Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Webinarı, toplam 42 ülkeden 175 katılımcı ile yeni bir rekorun gerçekleştiği organizasyon oldu. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Samet Polat´ın Proje Direktörlüğünü yaptığı ETTU webinarında Türkiye’den de 13 antrenör katıldı. Avrupa Masa Tenisi Federasyonunun internet ortamında gerçekleştirdiği seminer programlarıyla Masa Tenisi tekrar canlanırken, bu çalışmalara Türkiye online olarak ev sahipliği yaptı.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Webinarı organizasyonunun bugüne kadar gerçekleşen en kalabalık eğitim programı olarak ta tarihe geçtiğini ve katılımcı rekoru kırdığını söyleyen Proje Direktörü Samet Polat, 13 katılımcı ile Türkiye´nin en yoğun katılımcı ülke unvanını elde ettiğini söyledi.

Katılımcılarla bir çevrimiçi iletişim ağının kurulduğu Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Webinarında tüm katılımcılara bir zaman çizelgesi verilerek oturum linklerini gönderildi.

Profesyonel spor bilimci, spor ekonomisti ve geçmişte Amerika Masa Tenisi Yüksek Performans Direktörlüğü ile Almanya Masa Tenisi Milli Takım Antrenörlüğü görevlerini yapmış olan Jörg Bitzigeio´nun ´´Profesyonel Masa Tenisi Antrenörlüğü Nasıl ve Hangi Şekilde Yapılmalı” konu başlıklı teorik anlatımı, hem slaytlar, hem video paylaşımları üzerinden katılımcılarla soru-cevap şeklinde verildi. Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Webinarı katılımcılara, maçlar içerisinden çeşitli örnekler verilerek hangi durumda neler yapacağı anlatıldı.

 

03.03.2021

Diğer Haberler