Türkiye Ligleri Açılış Etabı Basın Toplantısı Adana´da yapıldı

Türkiye Ligleri Açılış Etabı Basın Toplantısı 6 Ekim 2017 Cuma günü Ziyapaşa Park Hotel´de yapıldı.
Medyanın yoğun ilgi gösterdiği ve Türkiye Ligleri hakkında bilgilerin verildiği Basın Toplantısına; Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Süper Lig takımlarında oynayan Milli takım sporcuları Talha Yiğenler, Oğuzhan Öner, Aybüke Öner ve Sibel Altınkaya katıldı.

Türkiye Ligleri Açılış Etabı hakkında bilgiler veren Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç,´´Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2017-2018 lig müsabakalarının açılışı olan Adana Etabına hepiniz hoş geldiniz. Birçok yeniliklere sahne olacak olan organizasyonun ve müsabakaların ülke masa tenisine ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. A Milli Takımımız geçtiğimiz ay yapılan Avrupa Şampiyonasında final oynama başarısı gösterdi. Yine yıldız kızlarımız Avrupa Şampiyonalarında madalya alıyorlar, Avrupa´nın en prestijli kamplarına davet ediliyorlar. Ciddi bir ivme kazanan Masa Tenisi sizlerin de duyarlılığıyla daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı.

Bugün Adana´da ise lig maçlarımız başlayacaktır. Türkiye´nin dört bir yanından 128 takım ve 758 sporcu katılmaktadır. Maçlar 32 masada aynı anda oynanacaktır. Federasyon olarak kulüplerimize; antrenman alanı, otel-salon arası servis, kura çekim odası, akreditasyon kartları, destek birimimiz bünyesinde Spor Psikoloğu-Kondisyoner-Fizyoterapist-Beslenme Uzmanı danışmanlığı, belli maçların yerel-ulusal kanaldan canlı yayınlanması gibi hizmetler sunulmaktadır.

Festival havasında geçecek olan bu organizasyon için öncelikle Çukurova Üniversitesine, Adana Büyükşehir Belediyesine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Tüm Adana Masa Tenisi severleri maçlarımızı izlemek için Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonuna davet ediyoruz.Basın mensuplarımıza Masa Tenisi branşına gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı da teşekkür ediyoruz´´ dedi.

TMTF Çocukları sevindirdi

Türkiye Ligleri Açılış Etabı Basın Toplantısının sonunda Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun ´´2 Milyon Kişiye Masa Tenisi  Oynatıyoruz´´ Projesi kapsamında Yüreğir Havutlu Köy İlkokulu´na Masa Tenisi masası ve malzemeleri hediye edildi. Masa Tenisi masası ile raket ve topları Okul Müdüresi Cavidan Gülnar Çeliğ´e takdim eden Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, okul öğrencileri  ile bir süre Masa Tenisi oynadı.


 

 

06.10.2017

Diğer Haberler