TÜRKİYE İMZALI 2021 AVRUPA MASA TENİSİ WEBİNARI REKOR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

18 Ocak 2021 tarihinde online bir platform aracılığıyla, Avrupa´nın her yerinden, Federasyon başına 2 erkek - 2 kadın antrenör, 2 kadın – 2 erkek sporcu kotası koşulu mevcut olan, ETTU Gelişim Webinarı çalışması bugün gerçekleştirildi.
Direktörlüğü, Dış İlişkiler Sorumlumuz Sn. Samet Polat tarafından yapılan çalışma birçok önemli ilke sahne olurken, “"Hangi yöntemlerle ve nasıl - sonuca bağlı kalmadan - sporcunun performansına odaklanılmalıdır" konusu işlendi. Çalışmaya tam 40 Avrupa ülkesinden 145 katılımcı dahil olurken, sporcu & antrenör & spor profesyonellerinin bir araya geldiği ilk çalışma olmasıyla da söz konusu etkinlik, ETTU tarihinde eğitim programları içerisinde katılımcı rekoru kırdı.
Bugüne kadar 40 farklı spor branşında, Avrupa & Dünya Şampiyonaları ve Olimpiyat Oyunları’nda 60’tan fazla madalya kazanmış, 700’den fazla sporcuyla çalışan Hırvat Prof. Dr. Amir Zulic ve Prof. Dr. Ivana Sadaic’in anlatımıyla gerçekleşen çalışmada, konuyla ilgili bilgiler net ve sade bir dille aktarılırken, masa tenisi adına çok önemli sporcularla yaşadıkları tecrübelerden de önemli örnekler sunuldu.
Bu çalışmada ülkemizden Doç. Dr. Burçak Keskin, Dr. Türkan Nihan Sabırlı, Ece İbanoğlu, Mehmet Babür Üstündağ, Hüseyin Durmaz, Sibel Altınkaya, Ece Haraç, Tugay Şirzat Yılmaz ve Zihni Batuhan Şahin de katılımcı olarak yer aldı. Türkiye, böylece Avrupa Masa Tenisi Federasyonunun bu etkinliğinde en fazla katılımcıya sahip ülke oldu.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca bu değerli çalışmayla ilgili “Olimpik bir spor olan masa tenisinde sadece Ulusal değil, Uluslararası bazda da önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Bu çalışmadan ve yoğun katılımımızdan dolayı mutlu ve gururluyum, başta Proje Direktörü Sn. Samet Polat olmak üzere, emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.
ETTU Gelişim Webinarı Direktörü Sn. Samet Polat ise konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı “Koronavirüs sürecinde Avrupa Masa Tenisi Federasyonuyla etkin bir şekilde gerçekleştirdiğimiz iş birliğini son hızıyla devam ettiriyoruz. Görev aldığım 3. Çalışmam olan bu etkinlikle, her önceki aktiviteye bir şeyler daha katarak ilerlediğimizi görmek mutluluk verici. Avrupa kıtasında tam 40 ülkeden – ki Andorra ve Faroe Adaları’ndan dahi – 145 katılımcımız olması beni çok mutlu etti. Çok akıcı bir şekilde başlayıp, sürdürdüğümüz bu seminerde, antrenör ve sporcu arkadaşlarımızın çok önemli bilgiler edindiğini düşünüyorum. Ayrıca, çalışmamızı kayıt altına aldık, bu kaydı ve tüm katılımcıların sertifikalarını ileteceğiz. Bu da çalışmamızın kalıcılığı ve erişilebilirliği açısından çok büyük katkı sağlayacaktır.
Ülkemizi temsilen, çok değerli isimleri bu çalışmaya dahil edebildiğimiz için mutluyuz. Önümüzdeki Şubat ve Mart aylarında da bu çalışmaların planlamalarını yapıyoruz. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Spor Bakanımız Sn. Mehmet Kasapoğlu, Spor Genel Müdürlüğümüz ve özellikle Sn. Doç. Dr. Veli Ozan Çakır, Federasyon Başkanımız Sn. Fatih Karaca, babam Soner Polat ve destek olan herkese teşekkürler.”
19.01.2021

Diğer Haberler