TÜRK LİGİNDE DOSTLUK KAZANDI

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ´´Türk Dünyası Yıldızlar Masa Tenisi Ligi´´ 4 ülkeden 20 sporcunun katılımı ile 1-2 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul´da yapıldı.  

Türkiye´nin yanı sıra, Azerbaycan, KKTC ve Özbekistan´dan 15 yaş altı Milli takım sporcuların katıldığı  Masa Tenisi Türk Ligi´nde müsabakalar takım ve ferdi olmak üzere iki bölümde yapılırken, sporcular maçlara beş günlük ortak kamp ile hazırlandılar.

Erkek Takım karşılaşmalarında Emrullah Gökbulut (TUR) ve Emin Mammadov´dan (AZE) oluşan Kırmızı takım tüm maçlarını kazanarak birinciliği elde etti. Ekin Toprak (TUR) ve Maksut Rustamov´dan (ÖZB) kurulu Mavi takım ikinci, Şükrücan Yılmaz (TUR) ve Mehmet Deveci´den (KKTC) oluşan Sarı takım ise üçüncü sırayı elde etti.
Kızlar Takım maçlarında ise Sena Kaplan (TUR) ve Kezal Akçatepe´den (KKTC) oluşan Kırmızı takım tüm maçlarını kazanarak ilk sırayı alırken,  Laman Abdulhamidova (AZE), Ecem Özoral´dan (TUR) kurulu Beyaz takım ikinci, Zeynep Özen (TUR) ve Zemfira Mikayilova´dan (AZE) oluşan Mavi takım üçüncü oldu.
Ferdi maçlarda erkeklerde Emrullah Gökbulut (TUR) birinciliği kazanırken, Emin Mammadoz (AZE) ikinci, Özgün Köksal (TUR) ve Maksut Rustamov (ÖZB) üçüncü sırayı aldılar. Kızlarda ise Sena Kaplan (TUR) ilk sırayı elde etti. Zeynep Özen (TUR) ikinci olurken, Ecem Özoral (TUR) ve Zemfira Mikayilova (AZE) üçüncülükleri paylaştı.
 

03.09.2018

Diğer Haberler