TMTF´de yoğun mesai

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız Kerim KOÇ, TMTF Genel Kooridnatörü Tahsin Ergül, TMTF Genel Sekreteri Mahir Irmak ve TMTF Ankara İl Temsilcisi Ergun Ünlüel  Ankara´da bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundu.
Heyetimiz ilk olarak Spor Genel Müdür Yardımcısı Sn. Veli Ozan Çakır ile görüşerek yerli üretim ekipman, ev sahipliğini yapacağımız Balkan Şampiyonası ve ülkemizde yapılması planlanan diğer uluslararası müsabakalar ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Sonrasında Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Sn. Oğuz Can ile bir araya gelen TMTF yetkilileri, enerji şirketlerinin sponsorluğu konusunda destek istediler.
Günün üçüncü ziyaretini Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Sn. Sinan Aksu´ya düzenleyen heyetimiz, TMTF tarafından gerçekleştirilen bazı organizasyon ve kamplarda KYK yurtlarından istifa edilebilmesi ve KYK´ya bağlı yurtlarda yapılan sportif faaliyetlerde işbirliği sağlama konularında mutabık kaldılar. Günün son ziyareti ise Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sn. Erhan Gülveren´e düzenlendi.
EGM ile dezavantajlı çocukların topluma kazandırılması konusunda Masa Tenisi branşının mevcut projelere eklenmesi ve Masa Tenisi odaklı toplum yararına farklı projeler üretilmesi  konusunda ön mutabakat sağlandı.

2018 yılının TMTF için proje yılı olacağını söyleyen TMTF Genel Koordinatörü Tahsin Ergül ´´Bu kapsamda kamu ve özel kurumları ziyaret ederek projelerimize destek istiyoruz. Özellikle Yerli üretim, sponsorluk , uluslararası organizasyonlar ve masa tenisinin ülkemizde yatay gelişimi konularında  çalışmalarımız hız kazanmış durumda. Üst düzey spor sever bürokratlarımızın desteği ,bu projeleri hayata geçirmek için önem arz ediyor. Böylelikle her projemizde ilgili kamu  kuruluşlarını paydaşımız olarak projelerimize dahil ederek güçlü proje altyapıları oluşturuyoruz´´ diye konuştu.

Masa Tenisinin toplumun her kesiminde bir karşılığı olduğunu bildiklerini ifade eden Ergül ´´Bu potansiyeli toplum yararına harekete geçirmek istiyoruz. TMTF ve masa tenisi sever sanayicilerimizin ortak projesi olan yerli üretim Masa Tenisi ekipmanları projesinde oldukça ilerledik. İthal ürünler kalitesinde hatta daha da kaliteli masa üretiyoruz. Masalar için ITTF onay süreci devam etmekte. Yerli üretim raket konusunda Başkanvekilimiz Sn Savaş Ertufan´ın proje liderliğinde Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Sponsorluk konusunda ise medya önemli bir etken. Sports tv de yayınlanan masa tenisi saati programı ile birlikte sponsorluk görüşmelerimiz hız kazandı. Bu projelerin her birinde sonuca ulaşarak 2018 yılının Masa Tenisi adına birçok yenilik getireceğini ve camiamız için güzel bir yıl olacağını ümit ediyoruz. Tüm gayretleri ve yoğun mesaileri için başta Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz´´ dedi.

17.02.2018

Diğer Haberler