TMTF´den Marmara Üniversitesi´ne ziyaret

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız Kerim KOÇ, Genel Koordinatör Tahsin Ergül, Teknik Kurul Üyesi Doç. Dr. Cengiz Karagözoğlu, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr Salih Pınar´ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında iki kurum arasındaki işbirliği imkanları masaya yatırıldı. 2018 yılında Masa Tenisi´nde performans ve eğitim konulu bir sempozyum düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Görüşmede Fakültenin Masa Tenisi öğretim görevlisi Sabahattin Sabrioğlu da hazır bulundu ve okul olarak işbirliği konusunda yapılabilecekler konusunda görüşlerini beyan etti.

 

TMTF Heyeti daha sonra Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Güven Erdil ziyaret etti.  Görüşmede Üniversitelerdeki Masa Tenisi Bölüm Başkanlarından oluşan bir Bilimsel Danışma Kurulu oluşturulması ve antrenör eğitimi programları konusunda projeler geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı. Ayrıca başta Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olmak üzere Fakültelerde Masa Tenisi Kulübü kurularak tanıtıcı çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

12.10.2017

Diğer Haberler