TMTF YERLİ ÜRETİM PROJESİ LANSMANI ANKARA´DA YAPILDI

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Masa Tenisi Malzemeleri Yerli Üretim Projesi lansmanı Ankara Green Park Hotel´de yapıldı.
Federasyon kaynaklarını verimli kullanabilmek, malzeme ithalatını en aza indirmek, Masa Tenisi sporunu tabana yaymak ve topluma sevdirmek amacıyla geliştirilen Masa Tenisi Malzemeleri Yerli Üretim Projesi aynı zamanda altyapıdan sporcu yetiştirmesi için gerekli donanımları sağlamayı ve  yerli, milli üretimle istihdam ve dolaylı vergilerle ekonomiye katkı vermeyi hedefliyor.
Federasyon olarak Masa Tenisi malzemelerinin tedariki ve dağıtımı ile ilgili bir çok sorunla karşılaştıklarını söyleyen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç ´´Bizi yerli üretime iten durumların oluştuğunu gördük. Altyapısı buna uygun olan Masa Tenisi´ni seven kişilere fikirlerimizi açtık. Yapılan çalışmalar sonunda çok kaliteli ürünlerin çıktığını düşünüyoruz. Federasyonumuzun ana hedeflerinden biri olan Masa Tenisi´ni kitlelere yaymada, malzeme çok önem taşıyor. Malzemede ne kadar güçlü olursanız, o kadar çok kitleye ulaşıyorsunuz. Bugüne kadar masası, raketi, lastiği, topu, panosu hatta hakem masasını bile ithal ediliyordu. Yerli üretimle malzeme dağıtım oranımız iki katına çıkmış oluyor. Böylece Masa Tenisi´ni kitlelere yayma hedefimize daha gerçekçi yaklaşmış oluyoruz´´ dedi.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Masa Tenisi Malzemeleri Yerli Üretim Projesi´nde KBS Kalıp Bağlama Sistemleri A.Ş. Masa Tenisi Masası, Raket tahtası, Pano ve Hakem Masası, TELAS Kauçuk Sanayi ise hobi, başlangıç ve performans raket lastiği ve Masa Tenisi salonu zemin kaplama sistemi yapımında proje ortağı olacak.

 

 

26.10.2018

Diğer Haberler