KURULUŞLAR ARASI MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SAMSUN´DA YAPILACAK.

2017-2018 sezonu 16. Kuruluşlararası Masa Tenisi Takım Türkiye Şampiyonası, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından 21-22-23-24 Temmuz 2018 tarihlerinde Samsun´da Mustafa Dağıstanlı Kapalı Spor Salonu´nda yapılacak.

KATILACAK TAKIMLARIN LİSTESİ için buraya tıklayınız

Kurum ve Kuruluşlarımızın Türkiye Şampiyonasına katılabilmesi için 2017/2018 sezonunda öncelikle kendi ilinde, TMTF Kuruluşlararası Müsabaka Talimatı ve Yönergesine uygun olarak İl Temsilcisi tarafından yapılan lig veya şampiyona takım müsabakalarında oynamış olması gerekmektedir. 

Kadınlarda, isteyen tüm takımlar, önce kendi illerinde en az 4 takım ile yapılan Lig veya Şampiyona maçlarında oynamış olmak koşulu ile Türkiye Şampiyonasında yer alabilirler. 

Türkiye Şampiyonasında, Liglerde derece yapan ilk dört takıma kupa ve madalya verilecektir. 

İl Temsilcileri kendi ilinde düzenlediği Kuruluşlararası müsabaka toplu sonuçlarını ve Türkiye Şampiyonasına katılmak isteyen takım veya takımların isimlerini en geç 14 Haziran 2018 tarihine kadar Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesine e-mail ile dosya halinde göndermesi gerekmektedir. 

14 Haziran 2018 tarihi müsabakalara katılım için son başvuru günüdür. Müsabakalarını erken bitiren illerimizin temsilcileri vasıtası ile son günü beklemeden müracaat etmesi kontenjan kotası için önemlidir. 

Türkiye Şampiyonasına katılım ile ilgili TMTF ve Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesine 14 Haziran 2018 tarihine kadar Kurum veya Kuruluşların İnsan Kaynakları Müdürlüğü veya Personel Müdürlüğü tarafından gönderilecek olan dilekçe ve sporcu bilgi formunda bulunan takım listesinde, sporcular ile idareci ve varsa antrenör isimleri ayrıca belirtilecektir. listede isimleri olmayan idareci veya antrenör maç esnasında sahada takım arkasında yer alamayacaktır. 

Takımlar her türlü giderlerini kendileri karşılayacak olup, TMTF tarafından herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. 

20 Temmuz 2018 Cuma günü,saat 19.00 da teknik toplantı ve kura çekimi yapılacak olup aynı gün salon antrenman yapmak için hazır olacaktır. 
21 Temmuz 2018 Cumartesi günü, saat 09.00 da açılış yapılarak müsabaka 1.Lig grup maçları ile başlayacaktır. 
22 Temmuz 2018 Pazar günü, 1. Lig grup maçları yapılacak ve eleme sıralama maçları ile devam edilecek. 
23 Temmuz 2018 Pazartesi günü Süper Lig ve Kadınlar Ligi grup ve eleme sıralama maçları, 1.Lig eleme sıralama maçları yapılacak.
24 Temmuz 2018 Salı günü, 1.Lig, Süper Lig, Kadınlar Ligi yarı final, final ve 3/4 maçları yapılacak olup müsabakalar ödül töreni ile son bulacaktır. 

Türkiye Şampiyonasına gelecek tüm takımlar, sporcularının Türkiye Şampiyonası tarihinden öncesi son 8 aylık kesintisiz SGK Hizmet listesini ve Kurum veya Kuruluşun resmi antetli kağıdına yazılmış kaşe ve imzalı, sporcuların isimlerinin yazılı olduğu katılım dilekçesi ve sporcu bilgi formu ile 2017-2018 sezonuna ait lisanslarını yanlarında getireceklerdir. Belgeleri yanlarında olmayan kurum veya kuruluşlar müsabakada yer alamayacaktır. 

İllerinde yapılan müsabakalar sonucunda Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımların il müsabaka sonuçlarının mutlaka İl Müdürlüğü vasıtası ile 14 Haziran 2018 tarihine kadar TMTF Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi`ne bildirilmiş olması gerekmektedir. Bu bildirim esnasında ilinde müsabakaların kaç takımla oynandığı, bu takımların isimleri ile dereceye giren takımlar ve varsa Kuruluşlar Türkiye Şampiyonasına katılacak takım isimlerinin özellikle açık bir şekilde rapor edilmesi gerekmektedir. Bu bildirim Masa Tenisi İl Temsilcileri tarafından takip edilecek ve Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi ile iletişim halinde olunacaktır. 

Türkiye Şampiyonasına katılacak olan Kurum ve Kuruluşlar, sporcuları ile ilgili aşağıda belirtilen belgeleri konu kısmında il ve takım ismi belirtilerek Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi Başkanlığına e-mail ile gönderecektir. 

masatenisifed@gmail.com 
sener.filiz@hotmail.com 


İstenen Belgeler; 
*Şirketin antetli kağıdına yazılmış takım katılım dilekçesi. 
*Türkiye Şampiyonası tarihinden (14 Temmuz 2018) geriye dönük 8 aylık kesintisiz SGK e bildirge fotokopisi. 
*Sporcu Bilgi Formu. Sporcu Bilgi Formu TMTF için buraya tıklayınız
*Lisans Fotokopileri 

Not; Sporcunun ilgili kuruluşta bilfiil çalıştığının belgelenmesi ve kanaat oluşturulabilmesi için gerek görüldüğünde Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi tarafından farklı ve detaylı belgeler istenebileceği gibi çeşitli araştırmalar yapılabilir. 

Konaklama; 
Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi tarafından yapılan görüşmeler neticesinde 08 Haziran 2018 Cuma gününe kadar erken rezervasyon yapılması şartıyla uygun fiyat alınan otellerin bilgisi Şener FİLİZ tarafından verilmektedir. 
Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesinin, özel ve uygun fiyat alınan bu otellere yapılacak ödemeler ile ilgisi yoktur. Sadece rezervasyonun doğruluğunu teyit edecektir. Ödemeler, ilgili kuruluşlar tarafından doğrudan otellere yapılacaktır. 
Rezervasyon için Şener FİLİZ ile en son 08 Haziran 2018 Cuma gününe kadar görüşülmesi gerekmektedir. 

Şener FİLİZ 
sener.filiz@hotmail.com 
Tel: 0542 6738990, 0542 2160948 

TAKIM SORUMLULARININ DİKKATİNE 

Kurum ve Kuruluş çalışanlarına yakışan başarılı bir organizasyon gerçekleştirilebilmesi için aşağıda sadece ana hatları yazılı ve geniş olarak TMTF Yönerge ve Yarışma Talimatında bulunan kurallara sporcuların uymasının sağlanmasını önemle rica eder; birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek sürmesi dileği ile başarılar dileriz. 

*-Lisanslarını maç öncesi ibraz etmeyen takım yarışmalarda yer alamayacaktır. 
*-Takımlar maç saatinden en az 20 dakika önce yarışma alanında hazır bulunacaktır. 
*-Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesine gönderilen takım listelerindeki idareci ve antrenörlerin haricinde hiç kimse maç esnasında oyun alanının içinde bulunmayacaktır. 
*-Zamanında ve tek tip yarışma kıyafeti ile oyun alanına (seremoniye) çıkmamak, erkeklerde 3, bayanlarda 2 kişiden az oyuncu ile oyun alanına çıkmak hükmen yenilgi nedenidir. 
*-Takımda yer alan sporcular takım maçlarına tek tip kıyafetle çıkacaklar ve yarışmayı bu kıyafetle tamamlayacaktır. 
*-Kuruluşlararası Türkiye Şampiyonası maçlarında kullanılacak formanın karşı takımın forma rengi ile aynı olabileceği ihtimaline karşı turnuvaya katılacak takımların farklı renkte yedek forma bulundurması gerekmektedir. 
*-Türkiye Şampiyonasında Kuruluşlar kesin olarak arkalarında takım ve sporcu isimleri yazılı formalarla maçlarda oynayacaktır. 
*-Takım sorumluları, takımlarında oynayan sporcuların hal ve hareketlerinden sorumludur. Maç esnasında sporcularının yapabilecekleri taşkınlıklar ve uygunsuz davranışları önlemekle yükümlü olacaktır. 
*-Maç sonrası terli formaların oyun alanı içinde değiştirilmemesi, maç esnasında oyuncuların yerlere tükürmemesi, maç yapılan alana yiyecek ve gazlı (şekerli) içeceklerin sokulmaması vb. benzer konularla ilgili sporcular takım sorumluları tarafından takip edilerek uyarılacaktır. 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 
Kuruluşlar Kurulu&Organizasyon Komitesi 

Şener FİLİZ        : TMTF Kuruluşlar Kurulu Başkanı 
Gürhan ZENGİN : TMTF Bölge Sorumlusu ve Organizasyon Komitesi Üyesi 
Murat ERİŞ          : TMTF Kuruluşlar Kurulu Üyesi 
Osman ABANOZ : TMTF Samsun İl Temsilcisi 
Kemal YAŞKAFA : TMTF Organizasyon Komitesi Üyesi 

15.06.2018

Diğer Haberler