TERFİ HEYECANI KASTAMONU´DA SONA ERDİ

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen ve Türkiye 3.Ligi´ne yükselecek takımların belirleneceği  2018 Terfi Yarışmaları 13-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Kastamonu´nda yapıldı.
Erkeklerde KKTC temsilcisi Ankaspor, bayanlarda ise Çorum Belediyesi 2018 Terfi Yarışması Şampiyonluğunu elde ettiler.
Kastamonu Atatürk Spor Salonunda oynanacak 2018 Terfi Yarışmalarına, erkeklerde 31, bayanlarda ise 17 takım katıldı. Üç gün sürecek olan yarışmalarda ilk gün eleme grupları karşılaşmaları, ikinci gün Ana Tablo müsabakaları, son gün ise sıralama maçları yapıldı.
Erkeklerde Ankaspor, İstanbul DSİ ve Ankara Hazerspor ile bayanlarda Çorum Belediyesi, Hatay ASP ve İskenderun Veteran 2018-2019 sezonunda Masa Tenisi Türkiye 3.Ligi´nde mücadele etme hakkı kazandılar.

2018 TERFİ YARIŞMALARI MÜSABAKA SONUÇLARI için buraya tıklayınız

FİNAL MAÇLARI NEFES KESTİ

Kastamonu´da düzenlenen 2018 Terfi Yarışması Erkeklerde finalde İstanbul DSİ´yi 3-1 mağlup eden KKTC temsilcisi ANKA Spor şampiyonluğu elde etti. İstanbul DSİ ikinci, Ankara Hazerspor üçüncü, Eskişehir ASP dördüncü oldu.
2018 Terfi Yarışması Bayanlar finalinde ise Hatay ASP´yi 3-0 mağlup eden Çorum Belediyesi şampiyonluğa ulaştı. Hatay ASP ikinci, İskenderun Veteran üçüncü, Ispartes dördüncü sırayı aldı.

KASTAMONU´YU 4 TAKIM TEMSİL ETTİ

2018 Terfi Yarışmalarında Kastamonu´yu erkeklerde Cide Belediyesi, Şeker Spor ve Bozkurt Belediyesi ile bayanlarda Kastamonu Gençlik temsil etti. Sıralama maçları sonunda Erkeklerde; Erzurum Telekom 5., Samsun Maarif Koleji 6., Konya Selçuk Belediyesi 7., Çerkezköy Belediyesi 8., Muğla Telekom 9., Nizip Hokey Tekkesi 10., Sakarya Büyükşehir 11., Hatay ASP 12.,
Bayburt Gençlik 13., Yeni Hayat Paralimpik 14. Karaman Gençlik ve Modaspor ise 16.sırayı aldılar. Bayanlarda; KKTC Kültürspor 5., Yeni Hayat Paralimpik 6., Şehit Hakan Kabil OO. 7., Elazığ Gençlik (B) 8., Muğla Telekom 9., Kastamonu Gençlik 10., Masader 11. ve Bartın Gençlik 12. sırayı elde ettiler.

KASTAMONU KÜLTÜRÜNE SPORTİF KATKI

Kastamonu´nun ev sahipliğinde düzenlenen 2018 Terfi Yarışmalarının çok zevkli ve heyecanlı maçlara sahne olduğunu söyleyen TMTF Genel Koordinatörü Tahsin Ergül ´´2017 2018 sezonunun final müsabakası diyebileceğimiz Terfi Yarışmalarını Kastamonu ilimizde gerçekleştirdik. Kastamonu; tarihi dokusu, misafirperverliği ve coğrafi konumu ile organizasyonlarımızda tercih ettiğimiz ve kulüplerimizin severek geldiği bir şehrimiz haline geldi. Kastamonu, 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak önemli bir unvan üstlenmiştir. TMTF olarak bu kültürel etkinliğe sportif anlamda da bir katkı sunarak en önemli organizasyonlarımızdan birini Kastamonu´da gerçekleştirdik´´dedi.

2018 Terfi Yarışma Talimatı 

14.07.2018

Diğer Haberler