Millilerimiz Polonya Açık´ta mücadele etti.

Milli sporcularımız İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Sibel Altınkaya ve Özge Yılmaz Polonya´nın Spala kentinde 13-17 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenen ITTF Polonya Açık Turnuvası´nda mücadele ettiler.
Tek Erkeklerde İbrahim Gündüz ve Tek Bayanlarda Sibel Altınkaya, grup maçlarında başarılı olarak Ana Tablo´ya yükseldi.
Tek Erkeklerde eleme grubunda; İbrahim Gündüz, ev sahibi ülkeden Zandecki ve İspanyol Benito´yu aynı skorla 4-1 yendi. 
Tek Bayanlarda eleme grubunda Sibel Altınkaya, Norveçli Maja Gjelle´yi 4-0, Rus Anna Blazhko´yu ise 4-2 yendi. 
Talha Yiğenler eleme grubunda Polonyalı rakibini 4-1, Ukraynalı rakibini ise 4-3 yenerek bir üst tura çıktı. Milli sporcumuz Eleme turunda Japon Yukiya Uda´ya yenildi. Özge Yılmaz ise grubunu 2.sırada tamamladı.
Ana Tablo maçlarında İbrahim Gündüz, İranlı Nima Alamian´a 4-0, Sibel Altınkaya ise Rus Yana Noskova´ya 4-3 mağlup oldu.

Öteyandan, Çift Erkeklerde Slovak rakiplerini 3-0 yenen İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler ikilisi Ana Tablo son 16 turuna kaldı. Avrupa Şampiyonu sporcularımız Hong Konglu Jiang/Lam Siu çiftine 3-2 yenildi.
Eleme turunda Polonyalı ve Fransız rakiplerini 3-0 ve 3-1´lik skorlarla geçen Sibel Altınkaya/Özge Yılmaz çifti ise Ana Tablo son 16 turunda Slovak Balazova/Çek Matelova ikilisine 3-2 mağlup oldu.

Polonya U21 Açık Turnuvasında ise Özge Yılmaz grubunda 3.sırda tamamladı. İbrahim Gündüz Ana Tablo son 32 turunda İtalyan Chen Shuainan´a, Talha Yiğenler ise Ana Tablo son 16 turunda Japon Takami´ye yenildiler. 

15.03.2018

Diğer Haberler