Milli sporcumuz Ece Haraç ITTF Eğitim Kampına çağrıldı

Milli sporcumuz Ece Haraç, ITTF tarafından her kıtadan seçilmiş 15 yaş altı sporcuların çağrıldığı 2017 ITTF Rough Diamonds Eğitim Kampına davet edildi. TMTF´nin imkanlarıyla kampa katılacak olan Milli sporcumuz, Türk Masa Tenisi tarihinde ITTF´in en üst düzey kampına katılan ilk sporcu olacak.

25 Eylül-3 Ekim 2017 tarihleri arasında Slovenya´nın Otocec kentinde yapılacak olan kampta ülkemizi Milli takım antrenörümüz Babür Üstündağ ve Milli sporcumuz Ece Haraç temsil edecek. Top 10 Avrupa ikincisi Milli sporcumuz Özge Yılmaz ise ETTU Kupası maçlarından dolayı kampa katılamayacak.
Eğitim kampının geçen yıl Avrupa´daki Çin Masa Tenisi Kolejinde yapıldığını belirten Milli takım antrenörü Babür Üstündağ ´´Rough Diamonds´ın amacı, 15 yaş altı kategorisinde performans sporcusu olmaya aday olan genç yetenekli oyunculara , yeteneklerini ve becerilerini uluslararası arenada sergilemelerini sağlayacak güçlü bir bireysel yaklaşım ve motivasyon faktörü ile kaliteli koçluk ve kaliteli eğitim sunmak. Ece Haraç da Avrupa Şampiyonasındaki başarılı performansı ile ITTF´in en prestijli kampına Avrupa Kıtasını temsilen davet edildi. U15 kategorisinde ITTF´in en üst düzey kampına ilk kez Türkiye´den bir sporcu davet edilmiş oldu´´ dedi.

 

ITTF tarafından düzenlenen Elmas Eğitim Kampına 15 yaş altı kategorisinde Türkiye´nin yanı sıra Avustralya, Şili, Çin Taipei, Mısır, Fransa, Hong Kong, Hindistan, Yeni Zelanda, Romanya, Rusya, Singapur, İsveç, Tunus ve Arjantin´den 10 erkek ve 10 kız sporcu davet edildi. 

24.09.2017

Diğer Haberler