MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMLARIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONASINA HAZIR

18-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Alicante kentinde yapılacak olan Masa Tenisi Ferdi  Avrupa Şampiyonasına katılacak olan A Milli takımlarımız İspanya’ya gitti.
Centro de Tecnificacion Deportiva’da oynanacak karşılaşmalara Türkiye ile birlikte 44 ülkeden 125’i erkek, 108’i kadın toplam 233 sporcu katılacak. Masa Tenisi Ferdi  Avrupa Şampiyonasında ülkemizi Antrenörler Onur Germeyanoğlu ve Halil Adak yönetiminde İbrahim Gündüz, Talha Yiğenler, Batuhan Ulucak, Özge Yılmaz, Sibel Altınkaya ve Betül Nur Kahraman temsil edecek. Tek Erkekler ve Tek Bayanlar maçlarının yanı sıra şampiyonada Çift Erkekler, Çift Bayanlar ve Karışık Çiftler müsabakaları da oynanacak.
Avrupa Ferdi Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Milli Takımlar Antrenörü Onur Germeyanoğlu ‘’ Çorum´da çok güzel bir kamp dönemi geçirdik. Bu turnuvada aynı zamanda Çiftler ve Karışık Çift müsabakaları da oynanacak. Uzun bir aradan sonra ilk kez tamamen yerli ve oldukça genç bir ekiple mücadele edeceğiz. Sporcularımız bu sorumluluğun farkındalar ve o doğrultuda çalışmalarını sürdürüyorlar.  Hedefimiz özellikle Çiftler ve Karışık çiftlerde güzel bir derece elde etmek olacak. Bireysel olarak ta 2020 ve 2024 Olimpiyat hedefleri doğrultusunda en fazla puanı toplamaya çalışacağız. Son dönemde Avrupa, Dünya ve Akdeniz Oyunları Şampiyonalarında  güzel başarılar elde ettik. Burada da en iyisini elde etmek için tüm mücadelemizi ortaya koyacağız’’ diye konuştu.

16.09.2018

Diğer Haberler