MASA TENİSİ FESTİVALİ ADANA’DA BAŞLIYOR

2017-2018 Sezonu Türkiye Ligleri Açılış Etabı Adana´da Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı Spor Salonunda gerçekleştirilecek. Birçok ilklere ve yeniliklere sahne olacak olan Açılış Etabına 128 takımdan 758 sporcu katılacak.

SERBEST ANTRENMANLAR

Sezon Açılış Etabı öncesi takımlar serbest antrenmanlarını, 6 Ekim Cuma günü Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı Spor Salonunda 14:30´dan itibaren yapabilecekledir.

SEKİZ NOKTADAN SERVİS KALKACAK

Türkiye Ligleri Açılış Etabı maçlarının oynanacağı Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı Spor Salonuna ulaşım için; 7 Ekim 2017 Cumartesi günü 08.15´de Ziyapaşa Park Otel, Güneş Işığı Otel, Mavi Sürmeli Otel, Adana Plaza Hotel, İBİS Otel, Divan Otel, Adana B. Sürmeli Oteli, Koza Otel önünden Belediye Otobüsleri kalkacak.Sabah tek sefer yapılacak.Spor Salonundan, Otellere Akşam dönüş için ring seferi uygulanacak. Alternatif olarak Şehir Merkezden taksi ve dolmuşlarla da ulaşım imkanı bulunmaktadır.

AKREDİTASYON KARTLARI

Sezon Açılış Etabında Akreditasyon uygulaması yapılacak. Katılımcılar, 7 Ekim Cumartesi sabah 08:30 itibariyle TMTF Standı Akreditasyon Masasından kartlarını temin edebilirler. İdareci, Antrenör, Sporcu, TMTF Organizasyon Görevlileri ve Basın Mensupları Akredite olarak kendilerine verilen kartlarla Spor Salonuna girebileceklerdir. Akreditasyon Kartı bulunmayan katılımcılar Müsabaka Alanına giremeyecektir.

KURA ÇEKİM ODASI

Adana´da yapılacak olan Sezon Açılış Etabında 4 Ligin aynı anda yapılacak olması sebebiyle salon içinde Anons yapılmayacaktır. Tüm takım kaptanlarının, ilan edilen maç saatlerinden yarım saat önce "Kura çekim Odasına" gitmesi ve kura çekimine katılması gerekmektedir.

AÇILIŞ SEREMONİSİ YAPILACAK

Tüm sporcuların, hakemlerin ve antrenörlerin katılacağı Türkiye Ligleri Açılış Etabı 7 Ekim Cumartesi günü saat 9:15’te İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından açılış konuşmasıyla başlayacaktır. Seremonide bando ve dans gösterisi olacak.

MÜSABAKALAR 10:00´DA BAŞLAYACAK 

Türkiye Ligleri Açılış Etabı Müsabakaları 7 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 10:00´da Süper Lig, 1.lig, 2.Lig ve 3.Lig Bayan maçlarıyla başlayacak. Müsabaka Programı Pazar günü yine Süper Lig, 1.lig, 2.Lig ve 3.Lig Bayan maçlarıyla ancak bu kez saat 9:00´da başlayacak.

TOPLAM 32 MASA

Her Lig için 8 olmak üzere salonda 32 adet Masa Tenisi masası ile bir yerleşim yapıldı. Buna göre masa numaraları 1-8 arasında olanlar Süper Lig, 9-16 arası olanlar 1.Lig, 17-24 arası olanlar 2.Lig ve 25-32 arası olanlar 3.Lig maçları için kullanılacak. Ayrıca her Ligin Baş Hakem Masası ayrı olacak.

LİSANS İBRAZ EDİLMEYECEK

Bu yıl ilk kez uygulanacak bir sistemle, daha önce her maçta ibraz edilen lisans gösterme mecburiyeti bu sezon uygulanmayacak. Takımlar lisanslarını ve takım listelerini sezon başında Federasyona ibraz ettiği için, bu sezon her maçtan önce lisans ibraz edilmeyecek.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Müsabakalar boyuncu TMTF Standı Destek Birimi Masasından, Beslenme Uzmanı, Kondisyoner, Fizyoterapist ve Spor Psikolojisi Uzmanı tarafından sporculara Beslenme, Kondisyon, Fizyoterapi ve Spor Psikolojisi konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti vereceklerdir. Ayrıca bu konularda bilgilendirme broşürleri dağıtılacak.

MEDYANIN GÖZÜ ADANA´DA OLACAK

Sezon Açılış Etabının Basın Toplantısı 6 Ekim 2017 Cuma günü Ziyapaşa Park Hotel´de yapılacaktır. Basın Toplantısını Adana Yerel Basınının yanı sıra, Ulusal Medyanın Adana Temsilcileri takip edecektir. Müsabakaları takip etmek için Federasyona başvuran 47 Medya mensubunun Akreditasyon Başvurusu kabul edilmiş, Basın Kartları ve Medya Yelekleri kendilerine verilmek üzere hazırlanmıştır. Ayrıca müsabakaları izlemek için İstanbul ve Ankara´dan 10 Ulusal Medya Kanalı, özel haber, röportaj ve çekimler için Türkiye Masa Tenisi Federasyonunun davetlisi olarak Adana´ya gelecek.

MAÇ CANLI YAYINI

Süper Lig maçlarının bir kısmı Uydu, Kablo Tv, D-Smart ve Digitürk´te yayın yapan TVA Adana´dan Canlı yayın yapılacaktır.
Maç yayınları; internetten http://www.tva.com.tr adresinden, Turksat 12265 V 27500, Teledünya 128, D-Smart 204 veDigitürk 199 frekanslarında izlenebilecek.
Canlı Yayın Programı daha sonra ilan edilecek.

İKİ FESTİVAL BİR ARADA

İki gün boyunca bir Masa Tenisi Festivaline dönüşecek olan Sezon Açılış Etabı süresince Salon dışına çeşitli stantlar kurulacak. Katılımcılar öğlen yemekleri için bu anlaşmalı stantlardan makul bir ücret ödeyerek yararlanabilirler.
Ayrıca sporcu, antrenör, idareci ve yöneticiler Adana Lezzet Festivalini de takip edebilecekler. 
Festival Programı

 05.10.2017

Diğer Haberler