Masa Tenisi Federasyonu Mali Genel Kurulu Ankara´da yapıldı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu yönetim ve denetim kurulu faaliyetleri ibra edildi, 2019 ve 2020 tahmini bütçeleri onaylandı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 4.Mali Genel Kurulu, Ankara Green Park Hotel´de yapıldı. Mali Genel kurul, yeterli delege sayısının bulunmasıyla çalışmalarına başladı. Kongre divan kurulunun oluşturulmasının ardından gündem maddelerine geçildi. Seyit Ateş´in Divan Kurulu Başkanlığını, Önder Benzeş ve Mustafa Çapan´ın Divan Kurulu üyeliklerini yaptığı Mali Genel Kurul´a 128 delege katıldı. 

TMTF Başkanı Kerim Koç, dönem faaliyet raporunu okuyarak yapılan çalışmalar hakkında genel kurul delegelerine bilgi verdi. Görevde bulundukları 2016-2018 döneminde yoğun bir şekilde performans çalışması yaptıklarını söyleyen Koç, "Yerli sporcularımızın başarılarında büyük bir artış sağlanmıştır. Milli takımlara yurt dışı kamplarda büyük yatırım yaptık. Liglerde bulunan kulüplere ziyaretlerde bulunularak çalışmalar yerinde izlendi. Antrenör ve hakemler için seminerler düzenlendi. Bu dönemde kulüpler ve çeşitli kurumlara 50 bin top, 5 bin raket ve 500 masa yardımı yapıldı. Yerli masa tenisi ekipmanları üretimi için çalışmalar başlatıldı. 2020 Tokyo Olimpiyatları´na katılmayı ve Takımlar Avrupa Şampiyonası´na katılarak ilk 16 takım içinde yer almayı hedefliyoruz" diye konuştu. 

Koç´un Dönem Faaliyet Raporunu okumasının ardından Akdeniz Bölge Sorumlusu Kemal Sağ, TMTF eski Federasyon Başkanlarından Oktay Çimen, Eski Milli Antrenör Yaşar Sedef söz alarak konuşmalarını yaptılar. 

TMTF Başkanı Kerim Koç, bir kez daha kürsüye gelerek bütçe ile ilgili olarak delegelere bilgiler verdi. Başkanın konuşmasının ardından federasyon yönetim kurulunun faaliyetleri oy çokluğuyla, denetim kurulunun faaliyetleri ise oy birliğiyle ibra edildi. Federasyonun 2019 ve 2020 tahmini bütçeleri de genel kurul delegelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Genel Kurul da ayrıca Olağan Genel Kurul´da Ana Statünün güncellenmesi ve Ödül Talimatı da delegeler tarafından kabul edildi.

Genel kurul sonunda mevcut federasyon başkanı Kerim Koç, eski başkan Oktay Çimen´e plaket takdim etti. Ayrıca TMTF tarafından, Federasyonda görev almış, Rıfkı Akpak, Yaşar Sedef, Osman Karagülleler, Cemil Alptekin, Hayrettin Sezer, Teoman Karahasan, Celalettin Cengiz,Kadriye Poyrazoğlu ve Zübeyde Karabıyık´a bugüne kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket verildi.

4.MALİ GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI için buraya tıklayınız

27.10.2018

Diğer Haberler