LİGLERDEKİ TÜM KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE

Pandemi nedeniyle kulüplerimizde zaman zaman görülmekte olan Covid-19 pozitif vakalarından dolayı kulüplerimizin müsabakalarının ertelenmesi talepleri Federasyonumuz Yönetim Kurulunca değerlendirilerek aşağıdaki kararlar alınmıştır.

-Bir kulübün takım listesinde yer alan sporcularından COVİD-19 pozitif vaka olması ve raporla belgelendirmesi durumunda Federasyonumuza yapacağı erteleme başvurusu kabul edilerek, ilgili kulübün müsabakaları ileri bir tarihe ertelenecektir.

-Ayrıca pandemi nedeniyle Federasyonumuzca ilan edilen Yarışma Talimatının 13. Maddesi 2020-2021 sezonunda uygulanmayacaktır.

(Yarışma Talimatı Madde 13.Federasyonumuzun izni olmadan herhangi bir lig sezonunda 4 (Dört) defa sahaya çıkmayarak hükmen yenik sayılan takımlar ligden çıkartılır ve lig yarışmalarının kalan müsabakalarında oynayamazlar. Bir sonraki sezonda oynanacak olan Terfi Ligine düşürülür.)

MAÇLARI ERTELENEN KULÜPLER

Pandemi vakaları ve illerindeki sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle; Erkeklerde Yalova Belediye Spor, kadınlarda ise Trabzonspor, Kocasinan Belediye Spor, Çorum Gençlik Spor, Merit Grup Real Mardin ve Fenerbahçe takımlarının Adana etabına katılmama talepleri Federasyon Yönetim Kurulu kararı ile olumlu bulunmuştur. Söz konusu takımların maçları ileriki etaplarda oynanacaktır.
Ertelenen maçlar sebebiyle Süper Lig Adana Etabında fikstür güncellemesi yapılmıştır. Erkek seansında boş olan masalarda, kadın takımlarının müracaat etmesi halinde bir sonraki etaplarda oynanacak maçlara izin verilecektir.
17.11.2020

Diğer Haberler