Külcü, Milli takım kampımızı ziyaret etti

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Çorum´da Yaz Kampı çalışmalarını sürdüren Masa Tenisi U11 ve U13 Milli takımlarımızı ziyaret etti.

Ziyarette Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Mahir Irmak, Halter Federasyonu Başkan Vekili Mevlüt Ataseven, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Haşim Eğer, Spor İşleri Müdürü Nadir Solak ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Ercan’ın da eşlik etti.

Çorum Belediyesi Masa Tenisi Eğitim Merkezinde 36 sporcunun katılımı ile devam eden kampı gezen Başkan Külcü, sporcularla yakından ilgilendi. Milli takımda yer alan sporcuların Türkiye’nin farklı illerinden gelerek Çorum’da antrenman yaptıklarını belirten Başkan Külcü, “Spor, ülkenin geleceği, tanınması, bilinirliğinin artması açısından da çok önemli bir uğraş. Aynı şekilde şehirlerinde bilinmesi tanınması anlamında da çok iyi bir tanıtım enstrümanı. Biz konuyu böyle değerlendirdiğimizde hareket noktamız bu yatırımları yapmak oldu ve yaptığımız yatırımların soncunda da şu anda içinde bulunduğumuz atmosferi de gerçekleştirebilmiş olduk” dedi.

Yatırımların sonuçlarını görüyoruz

Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğünün yaptığı işleri önemsediklerini ve müdürlüğün bu işi en güzel şekilde yaptığını belirten Başkan Külcü, “Arkadaşlarımız farklı branşlardaki çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdürüyorlar. Masa tenisi takımımız bu yıl 3. Lig´de yarışacak. Bizler spor camiasının içerisinde biliniyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamda yapmış olduğumuz yatırımların sonuçlarını görmüş oluyoruz. İlimize gelerek kamp yapan sporcularımıza, hocalarına, antrenörlerine hoş geldiniz diyor, hepsine başarılı bir spor hayatı temenni ediyorum” dedi. 

Yaptığımız kamplarda Çorum bir ilki başardı

Minik ve küçüklerin Çorum Kampının 29 Ağustos’ta sona ereceğini söyleyen Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Mahir Irmak, kampa katılan 36 sporcunun masa tenisi Türk Milli takımlarının geleceği olduğunu belirtti. Çorum Belediyesi’nin bir ilki başardığını ve kendilerine özel masa tenisi eğitim salonu tahsis ettiğini vurgulayan Mahir Irmak “Hiçbir ilimizde böyle bir ilgi ve alakayı görmedik. Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ve çalışma arkadaşlarına Masa Tenisi Federasyonumuz adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Ziyaret sonunda Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Genel Sekreteri Mahir Irmak, Başkan Külcü’ye Masa Tenisi Milli Takım Forması hediye etti.

Kamp çok verimli geçiyor

U11 ve U13 bayan ve erkek milli takımları Yaz kampı günde 3 antreman yaparak çalışmalarına Çorum´da devam ediyor.  Milli takım antrenörleri Ali Korkmaz, Gökmen Öçal, Sanem Ezgi Şahin ve Metin Bekar gözetiminde devam eden çalışmalar, 29 Ağustos´a günü yapılacak antrenman ile son bulacak. Kampın çok verimli geçtiğini belirten Milli takım antrenörleri,  sporcularımızın yeni sezona çok iyi bir şekilde hazırlandığını söylediler. Milli takı antrenörleri ayrıca, bu kamp ortamını ayarlayan Türkiye Masa Tenis Federasyonu Başkanı Sayın Kerim Koç´a ve kendilerine her türlü desteği sağlayan Çorum Belediyesi Başkanı Sayın Muzaffer Külcü´ye teşekkür ettiklerini belirttiler.

26.08.2017

Diğer Haberler