Küçükler Türkiye Şampiyonası

Küçükler Türkiye Şampiyonası

 

Ankara Mamak Spor Salonunda düzenlenen Küçükler Türkiye Şampiyonasında ferdi müsabakalarda dereceye giren sporcular belli oldu.

 

2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası’na 18-21 Şubat 2017 tarihleri arasında Ankara ev sahipliği yaptı. Mamak Spor Salonunda düzenlenen, 2004 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katıldığı Küçükler Türkiye Şampiyonasının takım birinciliğine erkeklerde ve bayanlarda 24êr takım katılırken, ferdi maçlara 148’i bayan, 163’ü erkek toplam 311 sporcu katıldı. Küçükler Türkiye Şampiyonasında Tek Erkeklerde Özgün Göksal, Tek Bayanlarda Zeynep Karaca, Çift Erkeklerde Batuhan Gürses/Tarık Saim Özbek, Çift Bayanlarda Arzusu Ceyhan/Bengisu Konuk Küçükler Türkiye Şampiyonu oldular. Takım maçlarında ise Bayanlarda Erkeklerde İstanbul BBSK şampiyonluğa ulaşan ekip oldu.  Toplam 6 kategoride yapılan müsabakalar sonunda İstanbul BBSK dört birincilik, iki ikincilik ve bir üçüncülük, Yalova Belediyespor bir birincilik, iki üçüncülük, BŞB.Ankaraspor iki ikincilik ve bir üçüncülük  elde ederek Şampiyonanın en başarılı kulüpleri oldular.

TEKLER MÜSABAKALARI

Tek erkeklerde birinciliği finalde Batuhan Gürses’i (İstanbul) 3-2 mağlup eden Özgün Göksal (Yalova) kazandı. Üçüncülüğü ise İbrahim Yancı’yı 3-1 yenen, Emir Baha Sönmez (Yalova) elde etti. Tek Bayanlarda ilk sırayı finalde Feyza Demir’i (İstanbul) 3-0 yenen Zeynep Karaca (İstanbul) ulaştı. Üçüncülük ise Ceren Sude Gülman’ı (Ankara) 3-0 mağlup eden Yağmur Şevval Karaca’nın (İstanbul) oldu.

ÇİFTLER MÜSABAKALARI

Çift erkeklerde birinciliği finalde Ahmet Necdet Aslan (Mardin)/Hakan Işık (Ankara) ikilisini 3-0 mağlup eden Batuhan Gürses/Tarık Saim Özbek (İstanbul) çifti kazandı. Üçüncülüğü ise Uğurcan Dursun/Umut Baha Dursun ikilisini 3-2 mağlup eden Selçuk Kocabaş/Mehmet Enes Erolan (Ankara) çifti elde etti. 
Çift Bayanlarda şampiyonluğa ulaşan isimler Altınay Hatun Bulut/İrem Altay (Kayseri) ikilisini 3-0 mağlup eden Arzusu Ceyhan (İzmir)/Bengisu Konuk (Bursa) çifti oldu. Üçüncülüğü ise Duru Baykal/Sena Şenkaş (İzmir) ikilisini 3-2 yenen Betül Işıl Emre (Zonguldak)/Elif Kaya (Kütahya) çifti kazandı.

 

TAKIM MAÇLARI

Ankara’da düzenlenen 2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası takım maçlarında hem erkeklerde, hem de bayanlarda İstanbul BBSK  şampiyonluğa ulaşan ekip oldu.

Türkiye Masa Tenisi Federasyon faaliyet programında yer alan 2017 Küçükler Türkiye Şampiyonası takım maçları Ankara Mamak Spor Salonunda oynandı. Küçükler yaş kategorisinde 1 Ocak 2004 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katıldığı Küçükler Türkiye Şampiyonası’na grup elemelerini geçen 23’er erkek ve bayan takımı katıldı.
Toplam 16 masa tenisi masası ile başlayan grup ve klasman maçlarının tamamlanmasının ardından final serisinde masa sayısı ikiye indirilirken, erkeklerde ve bayanlarda finale yükselen takımların sporcuları tek, tek anons edilerek seremoniye çağrıldı.Küçük erkek finali ile Küçük bayan finali aynı anda başlarken, gerek maçları biten takımların sporcuları, gerekse veliler ve masa tenisi severler Mamak Spor Salonunun tamamen doldurdu.

Küçük Erkeklerde şampiyonluğu finalde B.Ş.B.Ankaraspor’u 3-1 mağlup eden İstanbul BBSK takımı kazandı.Turuncu-lacivertli ekip, son 16 turunda Antalyaspor’u, çeyrek finalde Çorum Spor İhtisas’ı, yarı finalde ise Çorum Belediye Spor’u aynı sonuçla 3-0 mağlup ederek finale yükseldi.
B.Ş.B. Ankaraspor ise finale gelinceye kadar Traker Spor’u 3-0, Amasya Çalık Yedaş’ı 3-1 ve Yalova Belediye Spor’u 3-0 mağlup etti. Erkeklerde üçüncülüğü Çorum Belediye Spor’u 3-1 mağlup eden Yalova Belediye Spor elde etti.
Küçük Bayanlarda şampiyonluğu finalde Isparta Ispartes Spor’u 3-0 yenen İstanbul BBSK takımı kazandı. İstanbul temsilcisi son 16 turunda Zonguldak Özel İdare Yol Spor’u, çeyrek finalde Kasımpaşa Erok Spor’u, yarı finalde ise İzmir B.Ş. Belediye Spor’u aynı sonuçla 3-0 mağlup etti.
Isparta Ispartes Spor ise finale gelinceye kadar sırasıyla Bursa B.Ş. Belediye Spor, 1955 Batman Belediye Spor ve Kütahya Seramik Spor’u mağlup etti. Bayanlarda üçüncülüğü Kütahya Seramik Spor’u 3-2 yenen İzmir B.Ş. Belediye Spor elde etti. 

 

 

20.02.2017

Diğer Haberler