ITTF Level 1 kursu İstanbul´da tamamlandı

ITTF Spor Bilimleri & Tıp Komisyonu üyesi ve TMTF Eğitim Kurulu üyesi Yrd. Doç. Dr. Emre AK eğitmenliğinde açılan ITTF/PTT Level One Course   19-23 Aralık 2017 tarihinde İstanbul´da yapıldı. Kursa ikinci kademe ve üste belgeye sahip toplam 12 antrenör katıldı. ITTF/PTT 1.kademe kursu Türkiye´de ilk kez yapıldı.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Samet Polat, ´Bence bu kurs hepimizin kendisini geliştirmesine yardımcı oldu. Özellikle anadilimizde ITTF Spor Bilimleri Komitesi üyesi tarafından yönetilen bir kursa katılabildiğim için şahsen çok minnettarım. Dahası, katılanların antrenörlük seviyesi de oldukça yüksekti. Çok yakında başka bir rotayı dört gözle bekliyorum´´ dedi.

Milli Takım Antrenörlerinden Bayramali Yıldız "Ders teorik ve pratik oturumlar olmak üzere çok verimli bir şekilde sunuldu. Özellikle de tüm teknik becerilerin temellerine inip herkesin aktif katılımının sağlanması çok etkili oldu ´´ dedi.

Milli Takım Antrenörlerinden Babür Üstündağ "ITTF/PTT Level 1 Kursunun Türkiye´de yapıldığından memnunum. Bunu uzun süredir bekliyorduk. Arkadaşlarım ve ben hem teorik, hem de pratik oturumları çok beğendik. Çok disiplinli bir yaklaşımla hazırlanan içerik çok etkili oldu. Bize bu ailenin bir parçası olma şansı verdiği için ITTF´ye teşekkür ediyorum. Seviye 2 kursunu bekliyoruz. Ayrıca, kurs öğretmenimiz Emre Ak´a, bilimsel bilgilerini paylaşmasından dolayı minnettarım" dedi.

Kursa katılan antrenörler  ITTF / PTT Level One sertifikalarını elde etmek için, beş saat boyunca denetlenmiş 30 saat pratik koçluğu tamamlaması gerekiyor.

 

 ITTF Level 1 Kursuna, Soner Polat, Samet Polat, Melih Buğur, Mustafa Akyüz, Furkan Altınok, Mehmet Gaffur Ulu, Babür Üstündağ, Onur Germiyanoğlu, İsmail Karaahmetoğlu, Çilem Yatarkalkmaz, Emrullah Eryalçın, Halit Yavuz ve Gökmen Öçal katıldı.

23.12.2017

Diğer Haberler