ITTF ´´6 NİSAN EN YARATICI ETKİNLİK ÖDÜLÜNÜ´´ BU YIL KASTAMONU BOZKURT BELEDİYESPOR KAZANDI

Dünya Masa Tenisi Federasyonu ITTF tarafından düzenlenen 6 Nisan Dünya Herkes için Masa Tenisi Günü etkinlik yarışmasında, ülkemizi temsil eden Kastamonu Bozkurt Belediyespor, En Yaratıcı Etkinlik dalında 97 ülke arasında Dünya birinciliğini kazandı.
ITTF 6 Nisan Table Tennis Day Komitesi tarafından yapılan değerlendirmede Kastamonu Bozkurt Belediyespor´un denizde balıkçı teknesinde oynadığı masa tenisi etkinliği 97 ülkeden katılan 569 etkinlik arasında En Yaratıcı Etkinlik ödülüne layık bulundu.
Bozkurt Belediyespor Masa Tenisi Takımı oyuncuları ve antrenörü, "Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Günü"ne dikkati çekmek amacıyla Abana Şehit Ömer Şenel Balıkçı Barınağı´ndan Karadeniz´e açılarak teknede masa tenisi oynamışlardı.
Geçen yıl da İzmir İl Temsilciliğinin yaptığı etkinlik aynı dalda ilk sırayı almıştı.

Uluslar arası bir organizasyonda birinci oldukları için çok mutlu olduklarını söyleyen Bozkurt Belediyespor Masa Tenisi Takımı antrenörü Ufuk Gemicibaşı ´´Birinci olduysak, hepimizin başarısıdır. Bu başarı bizim için gururdur´´ dedi.

Kendilerini her zaman destekleyen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç´a, Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş´e, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Abana Belediyesine teşekkür eden Gemicibaşı ´´Bir gün antrenman yaparken, 6 Nisan ile ilgili bir konuşma açıldı. Bende nasıl olduğunu anlattım. İnsanların o günde ilginç yerlerde masa tenisi oynadıklarını söyledim. Biz de bunu nasıl yaparız diye kendi aramızda konuşurken, denizde masa tenisi oynamak aklımıza geldi ve uyguladık. Bozkurt Belediye Spor Kulübü masa tenisi takımı olarak çok mutluyuz´´ diye konuştu.

Masa Tenisi´nin her yerde oynanabilecek bir spor olduğunu belirten Gemicibaşı, "Bozkurt Belediyespor Masa Tenisi Takımı olarak, 6 Nisan gününü herkesten farklı şekilde kutlamak istedik. Karadeniz´e açılarak deniz´e ağ attık, aynı zamanda da masa tenisi oynadık. Sporcularımızın büyük keyif aldığı etkinlikle masa tenisinin her yerde yapılabileceğini kanıtlamış olduk " diye konuştu.

03.07.2018

Diğer Haberler