Gençler Macaristan Açık Turnuvası

7-11 Kasım 2018 tarihleri arasından Macaristan´ın Szombathely kentinde düzenlenecek olan Gençler/Yıldızlar Macaristan Açık Turnuvası başladı.
Turnuvaya Türkiye´nin yanı sıra 46 ülkeden 205´i erkek, 149´u bayan toplam 354 sporcu yer alıyor.
Turnuvada ülkemizi Antrenörler Babür Üstündağ ve Bayramali Yıldız idaresinde; Genç Erkeklerde Tugay Yılmaz (Yalova Belediye Spor) ve Bilal Selim Tok (Yalova Belediye Spor), Genç Bayanlarda Özge Yılmaz (Kocasinan Belediye Spor) ve Ece Haraç (Yalova Belediye Spor) ile Yıldız Bayanlarda Gamze Çotra (Elazığ Masa Tenisi İhtisas) temsil ediyor.

Genç Erkeklerde, Slovak Delincak´a 3-2 yenilmesine rağmen Norveçli Nilsen´i 3-1 ve Belaruslu Krasnynski´yi 3-0 yenen Bilal Selim Tok Ana Tabloya yükseldi. Bilal Selim Tok, Ana Tablo 1.turunda Çek Onderka´ya 4-3 yenildi. Tugay Yılmaz ise grubunda 3.olarak Ana Tablo´ya çıkamadı.

Genç Bayanlarda, İtalyan Roncallo, Macar Czegledi ve Mısırlı Fathy´i aynı sonuçla 3-0 mağlup eden Özge Yılmaz, grubunu 1.sırada, Alman Bondareva´ya yenilmesine rağmen, Birleşik Amerikalı Lavanya´yı 3-0 mağlup eden Ece Haraç ise grubunu 2.sırada tamamlayarak Ana Tablo´ya yükseldiler. Gamze Çotra ise grubunu 3.sırada tamamaladı ve Ana Tablo´ya yükselemedi.
Ana Tablo 1.turunda; Özge Yılmaz, Rus Tenster´i 4-1, Ece Haraç, Japon Shinohara´yı 4-2 mağlup etti. İki sporcumuz da son 32 turunda yaptıkları karşılaşmalarda Ece Haraç, İtalyan Laurenti´ye 4-1, Özge Yılmaz, Japon Ojio Haruna´ya 4-0 yenildi.

Genç Çift Erkeklerde Bilal Selim Tok/Tugay Yılmaz ikilisi 1.turu bye geçtikten sonra, son 64 turunda Chua (Sgp)/Fabia (Fra) çiftini 3-1, son 32 turunda Tayvanlı Lin Yung/Tai Ming çiftini 3-2 yendi. Milli sporcularımız son 16 turunda İtalyan Puppo/Rossi çiftine 3-1 yenildi.

Genç Çift Bayanlarda ise Özge Yılmaz/Ece Haraç ikilisi son 64 turunda Ukraynalı Kanunnikova/Matiunina´yı ve son 32 turunda Mısırlı Badawy/Fathy çiftini aynı sonuçla 3-0 mağlup etti. Milli sporcularımız son 16 turunda Çinli Wu Yangchen/Zang Xiaotang ikilisine 3-0 mağlup oldu.

05.11.2018

Diğer Haberler