GENÇLER BÖLGE TAKIM YARIŞMALARI

Gençler Bölge Takım Yarışmaları Bolu, Kayseri, Malatya ve Muğla´da yapıldı. 1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katılabildiği Gençler Bölge Birinciliği sonunda bölge kontenjanlarına giren takımlar Türkiye Şampiyonası´nda mücadele etme hakkı kazandı.

Bolu 3 bin kişilik Spor Salonunda Karadeniz Bölgesi ile Marmara Bölgesi maçları oynandı. Müsabakalar sonunda Karadeniz Bölgesinden 4 erkek ve 4 bayan takım, Marmara Bölgesinden 9 erkek ve 7 bayan takım, Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı.

Kayseri Talas Spor Salonunda Akdeniz Bölgesi ve İç Anadolu Bölgesi karşılaşmaları oynandı. Maçlar sonunda Akdeniz Bölgesinden 3 erkek ve 5 bayan takım, İç Anadolu Bölgesinden 4 erkek ve 5 bayan takım Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı.

Malatya Tecde Spor Salonunda Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi müsabakaları yapıldı. Karşılaşmalar sonunda Doğu Anadolu Bölgesinden 4 erkek ve 3 bayan takım, Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 3 erkek ve 3 bayan takım Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı.

Milas Belediyesi Spor Salonunda Ege Bölgesi maçları oynanandı. Müsabakalar neticesinde Ege Bölgesinden 4 erkek ve 4 bayan takım Türkiye Şampiyonası finallerine gitmeye hak kazandı.

Türkiye Gençler Takım ve Ferdi Şampiyonası KKTC karmasının katılımı ile toplam 32 erkek ve 32 bayan takım ile yapılacak.

YAŞ GRUPLARI BÖLGE SIRALAMA için buraya tıklayınız (güncelleme 28.12.2018)

MARMARA BÖLGESİ GENÇLER BÖLGE BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
KARADENİZ BÖLGESİ GENÇLER BÖLGE BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
İÇANADOLU BÖLGESİ GENÇLER BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
EGE BÖLGESİ GENÇLER BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
AKDENİZ BÖLGESİ GENÇLER BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
GÜNEYDOĞU GENÇLER BİRİNCİLİĞİ için buraya tıklayınız
DOĞU ANADOLU BÖLGESİ BİRİNCİLİĞi için buraya tıklayınız

19.12.2018

Diğer Haberler