Gençler İspanya Açık´ta bronz madalya geldi

İspanya´nın Platja d´Aro kentinde düzenlenen ITTF Gençler İspanya Açık Turnuvasında,
Milli sporcularımız Gülpembe Özkaya/Özge Yılmaz çifti Çift Bayanlarda Payet/Wang çiftini 3-0 yenerek çeyrek finale yükseldiler. 
Çeyrek finalinde Eriksson/Pytlikova çiftini 3-2 yenerek Yarı finale yükselen Gülpembe/Özge çifti Yarı Finalde Fransız Gauthier/Marteau ikilisine 3-2 yenildiler. Böylece Gülpembe Özkaya/Özge Yılmaz çifti üçüncü olarak bronz madalyanın sahibi oldular. 

Genç Kızlarda Betül Nur Kahraman, Portekizli Celia Silva´yı 4-2 yenerek çeyrek finale yükseldi. Milli sporcumuz çetrek finalde Rus Slautina´ya 4-3 yenildi. Gülpembe Özkaya ve Özge Yılmaz ise son 16 turunda Fransız rakiplerine yenildiler.

Genç Erkeklerde Bilal Selim Tok, son 16 turunda Şilili Burgos´a mağlup oldu.

09 Mayıs 2018

İspanya´nın Platja d´Aro kentinde devam ITTF Gençler ve Yıldız İspanya Açık Turnuvasında Gençlerde 4 sporcumuz Ana Tablo´da yollarına devam ediyor.
Genç Kızlar son 16 turunda, Gülpembe, Fransız Gauthier, Betül Nur Kahraman, Portekizli Celia Silva ve Özge Yılmaz ise Fransız Pavade ile karşılaşacak.
Genç Erkeklerde Bilal Selim Tok, son 16 turunda Şilili Burgos ile mücadele edecek.
Çift Kızlar son 16 turunda ise Betül Nur Kahraman/Merve Nur Öztürk ikilisi İspanyol Calvo/Fernadez çiftiyle, Gülpembe Özkaya/Özge Yılmaz ikilisi ise Payet (İng)/Wang (ABD) çiftiyle karşılaşacak.
Gençler ferdi maçları 10 Mayıs 2018 günü yapılacak karşılaşmalarla tamamlanacak.

 

GENÇLER İSPANYA´DA MÜCADELE EDECEK.

Genç ve Yıldız Milli takımlarımız, 9-14 mayıs 2018 tarihleri arasında İspanya´nın Platja d´Aro kentinde yapılacak olan ITTF Gençler ve Yıldız İspanya Açık Turnuvasında mücadele edecekler.
Turnuvaya 30 ülkeden 94´ü bayan olmak üzere 227 sporcu katılacak. ITTF Gençler ve Yıldız İspanya Açık Turnuvasında ülkemizi, Antrenörler Halil Adak, Bayramali Yıldız, Mehmet Babür Üstündağ, Burçin Aygün, Sporcular, Özge Yılmaz, Betül Nur Kahraman, Gülpembe Özkaya, Merve Nur Öztürk, Tugay Şirzat Yılmaz, Bilal Selim Tok, Umut Emre Başsan, Alican Şeker, Şükran Cangir, Zeynep Karaca, Feyza Demir, Yücel Ocak, Özgür Yılmaz, Emir Baha Sönmez temsil edecekler.

10.05.2018

Diğer Haberler