GENÇLER BALKAN ŞAMPİYONASI BULGARİSTAN

28. Gençler Balkan Şampiyonası Bulgaristan´nın Albena şehrinde 23-27 Haziran 2021 tarihleri arasında gençler ve yıldızlar kategorilerinde tekler, çiftler, karışık çiftler ve takım maçları olarak düzenlendi. Şampiyonaya Türkiye´nin yanı sıra, Romanya, Bosna Hersek, Moldova, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Slovenya, Kosova, Yunanistan ve ev sahibi Bulgaristan katıldı. 
Türkiye, şampiyonayı iki gümüş ve bir bronz madalya ile tamamladı.
Yıldız Erkeklerde Uğurcan Dursun, Sloven ve Yunan rakiplerini 4-0 yenerek yarı finale yükseldi. Dursun, yarı finalde Rumen rakibine 4-3 yenilerek üçüncülüğü elde ett.
Yıldız Çift Erkeklerde Uğurcan Dursun/Mustafa Nebhan çifti, Bosna Hersekli rakiplerini 3-1, Sırp rakiplerini 3-1, Rumen rakiplerini ise 3-0 yenerek finale yükseldiler. Sporcularımız finalde Bulgar rakiplerine 3-1 yenilerek ikinciliği elde ettiler. 
Yıldız Kızlar Takım maçlarında Milli takımımız grubunda Arnavutluk ve Sırbşstan´ı aynı sonuçla 3-0 yenerek çeyrek fşnale yükseldi. Çeyrek finalde Kuzey Makedonya´yı 3-0, yarı finalde Moldova´yı 3-2 yenen Yıldız Kız Milli takımımız finalde Slovenya´ya 3-1 yenilerek ikinciliği elde etti.

Milli takım kadrosunda şu isimler yer aldı.

GENÇLER KATEGORİSİNDE;
GENÇ KIZLAR:   ZEYNEP KARACA,YAĞMUR ŞEVVAL KARACA, ASU AYÇA ŞENYUVA, JALE CAN, ARZU SU CEYHAN,
GENÇ ERKEKLER: HAKAN IŞIK, EKİN BAHTİYAR TOPRAK, ARDA TEMEL, CAN ÜNSAL, MEHMET ALİ KARABOĞA,
YILDIZLAR KATEGORİSİNDE;
YILDIZ KIZLAR:  BÜŞRA DEMİR, NİHAT NEBHAN, AYBÜKE BANU ŞİMŞEK, ASUDE TUĞBA  ŞİMŞEK, BUSE FİDAN,
YILDIZ ERKEKLER: MUSTAFA NEBHAN, YİĞİT FURKAN  ŞİMŞEK, EGE BOLAT, HALİL İBRAHİM ZER, UĞURCAN DURSUN

 
23.06.2021

Diğer Haberler