Genç Bayan Milliler Romanya kampına gitti

Masa Tenisi Avrupa Gençler Şampiyonasına hazırlanan Türkiye Genç Bayan Masa Tenisi Milli takımı, kamp çalışmaları için Romanya´ya gitti.

30 Haziran´a kadar devam edecek olan Kampta, Genç ve Yıldız Milli takım sporcularımız Romanya´nın Slatina kentinde Romanya Milli Takımı ile ikili kamp yapacak.

Milli takım kafilemizde;  antrenörler Babür Üstündağ ve Recep Bezenmiş idaresinde, Genç Bayan Milli Takımdan Simay Kulakçeken, Betül Nur Kahraman, Gülpembe Özkaya, Aybüke Öner , Yıldız Milli Takımından ise Özge Yılmaz, Ece Haraç, Betül Töz ve Şükran Cangir yer alıyor.

Avrupa Gençler Şampiyonasına hazırlık niteliği taşıyacak olan kamp bir hafta sürecek.

Gençler ve Yıldızlar seviyesinde ilk kez  yurtdışında bir kamp organize edildiğini söyleyen TMTF Teknik Kurul Başkanı Tahsin Ergül ´´Romanya Milli takımı genç ve yıldız bayan kategorilerinde Avrupa´nın bir numarası. Avrupa´nın en iyi takımı ile ikili kampın sporcularımızın gelişimi ve motivasyonu açısından faydalı olacağını düşünüyoruz. Ayrıca kafilede yer alan antrenörlerimiz için de önemli bir tecrübe sağlayacağına inanıyoruz´´ dedi. 
Yurtdışı  kamplarda üç hedeflerinin olduğunu söyleyen Ergül ´´Sporcuların  teknik , taktik ve psikolojik gelişimlerini sağlayarak performanslarını arttırmak, Antrenörlerimizi de bu kamplara dahil ederek Antrenör eğitim programı kapsamında gelişimlerini sağlamak ve masa tenisinde söz sahibi ülkeler ile ikili ilişkilerimizi geliştirerek ortak projeler üreterek sürekli  etkileşim içinde olmak. Başkanımız Kerim Koç´a ve Yönetim Kurulumuza verdikleri destekten ötürü Milli takımlarımız adına teşekkür ederim´´ diye konuştu. 

22.06.2017

Diğer Haberler