Federasyon Başkanımız Çin´de temas ve incelemelerde bulundu

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ve TMTF Genel Koordinatörü Tahsin ERGÜL,  Çin´de bir dizi ziyaret ve görüşmelerde bulundular.

Çin´in Xian , Pekin ve Tianjin şehirlerindeki Masa Tenisi antrenman merkezlerini ve Masa Tenisi fabrikalarını içeren ziyaretlerin Türk Masa Tenisi´nin geleceği için oldukça verimli geçtiğini belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ´´Olimpik sporcularımızın Çin´de yapacakları kamp ve turnuvalar ile Masa Tenisi malzeme üreticileri ile görüşülmesi, ziyaretin iki ana amacını oluşturdu. Olimpiyat kadrosundaki sporcularımızın kamp ve turnuva maliyetleri Olimpiyat Komitesi ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından özel bir bütçe ile destekleniyor. Bu bütçeyi yerli sporcularımız için maksimum fayda ile kullanmak istiyoruz´´ dedi.

 

Çin´de bulunan dünyanın üst düzey kamp merkezlerini yerinde inceleyerek sporcularımıza en uygun kamp merkezlerini tespit ettiklerini söyleyen KOÇ ´´Bu konuda ön anlaşma yaptık.   Aynı zamanda sporcularımızın Çin Liglerinde oynaması için yetkililerle görüşerek bu konuda ilk adımı atmış olduk. 2018-2019 sezonunda sporcularımız İbrahim Gündüz ve Talha Yiğenler´in Çin Liginde oynamalarını hedefliyoruz´´ diye konuştu.

 

Çin ziyaretinin bir diğer amacının da Çin´de üretim yapan Masa Tenisi malzeme üreticileri ile görüşmeler yapmak olduğuna değinen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ´´2018 yılında planlanan kulüplerimize ve okullara yönelik malzeme desteği projesi kapsamında yapılan ziyaretlerde uygun fiyata malzeme tedariki için görüşmeler yapıldı. Özellikle top konusunda ciddi sorun yaşayan kulüplerimize destek olmak istiyoruz. Ancak malzeme yardımı için ayırdığımız bütçeyi daha verimli kullanmak adına direk üreticiler ile temasa geçerek daha çok kulübümüze bu yardımlarımızı ulaştırmak istiyoruz. Yaptığımız görüşmeler doğrultusunda bu üreticilerden fiyat tekliflerini alarak yönetim kurulunda nihai kararı vereceğiz. İnşallah 2018 yılında özellikle altyapı çalışması yapan kulüplerimizi somut olarak destekleyeceğiz´´ dedi.

 
Federasyon Başkanı KOÇ ve Genel Koordinatör ERGÜL,  Çin Milli Takım Sporcusu Fang Bo ile bir araya gelerek her iki ülkede Masa Tenisindeki gelişmeleri konuştular.

13.11.2017

Diğer Haberler