FATİH KARACA TMTF´NİN YENİ BAŞKANI

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Olağanüstü seçimli Genel Kurulu sonunda Fatih Karaca başkanlığa seçildi.
Ankara Başkent Öğretmenevi´nde yapılan Olağanüstü Genel Kurula tek aday olarak giren Fatih Karaca, delegelerden aldığı geçerli oylarla TMTF´nin yeni başkanı oldu.
TMTF Olağanüstü Genel Kurulu TMTF Başkan vekili Uğur Beşok´un açılış konuşmasıyla başladı.
Ardından Divan Kurulu seçimine geçildi. Verilen önerge ile Divan Başkanlığına Önder Benzeş, yardımcılığına Semra Yaşar, yazmanlığa ise Ramazan Şahin, Divan Kuruluna seçildi.
Ardından Olağanüstü Genel Kurul, şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.
 

TMTF Olağanüstü Genel Kuruluna gelerek oy kullanan 113 delegeden, 104´ünden geçerli oy alan Fatih Karaca başkanlığa seçildi. 
1.sandıkta 58 oy kullanılırken, 57 geçerli oy, 1 geçersiz oy kullanıldı. 2.sandıkta ise 55 oy kullanılırken, 47 geçerli oy, 8 geçersiz oy kullanıldı.

1997 yılından beri gerek sporcu, gerekse çeşitli yönetim kademelerinde masa tenisi camiasına hizmet ettiğini söyleyen Fatih Karaca ´´2012 yılında Oktay Çimen başkanımın tensipleri ve siz değerli delegelerimizin taktiri ile yönetim kurulu üyeliğine seçildim. Bunun yanı sıra yine aynı dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü masa tenisi ve karate sorumlusu yönetim kurulu üyeliğini ifa ettim. Akabinde 2016 yılında Kerim Başkan ile 8 aylık bir sürede fedrasyonumuzun başkan vekilliği görevinde bulundum. Şimdi de huzurlarınızda camiadaki bir kardeşiniz olarak Başkan adaylığı için bulunmaktayım´´ diye konuştu.

Gençler başta olmak üzere masa tenisi sporunun ülke genelinde gelişmesi ve yaygınlaşmasını sağlamayı hedeflediklerini belirten Fatih Karaca ´´Lisanslı sporcu sayısının arttırılması diğer taraftan da gençlerimizin bağımlılık ve kötü alışkanlıklardan korunması, sivil toplum kuruluşları ve kamu kuruluşları ile ortak projeler yaparak halkımızın masa tenisine olan ilgisini arttırmayı önemsediğimiz konular arasında yer almaktadır´´ dedi.

Fatih Karaca Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Asil Liste: Ahmet Semih Arıncı, Ahmet Yaprak, Ali Tangör, Cem Uğurlaş, Gökçe Ok, Metin Biberci, Metin Kilik,Mustafa Akgün, Mücahit Soyak, Osman Can, Ömercan Kulaklıkaya, Savaş Ertufan, Şerif Yılmaz, Tayfun Şık, 

Yönetim Kurulu Yedek Liste: Cemil Ünlü, Ömer İslamoğlu, Mehmet Emin Beyazıt, Necati Yıldırım, Şevket Aksoy, Atila Aydın, Gürhan Zengin, Muzaffer Doğgün, İzzet Atasever, Mehmet Salih General, Şafak Karayetim, Sami Yiğit, Arif Çetin, Eyüp Salih Yılmaz

Disiplin Kurulu: Serhat Kemal Yılmaz, Veli Böke, Aydın Keskin Kadıoğlu, Melih Serim, Ali Metin

Denetleme Kurulu: Tevfik Tan, Abdüssettar Yarar

 05.01.2019

Diğer Haberler