ETTU Genel Kongresi Lüksemburg´da yapıldı

Avrupa Masa Tenisi Birliği ETTU´nun Olağan genel Kurulu Lüksemburg´daki Alvisse Parl Hotel´de yapıldı.

ETTU Başkanı Roland Kramer´in konuşması ile başlayan Olağan Genel Kurul´da ülkemizi Federasyon Başkanımız Kerim KOÇ ve Dış İlişkiler Kurul Başkanı Samet POLAT temsil etti.
Kurulda ETTU Onur Üyesi isimler delegelere takdim edildikten sonra, ETTU 2016 bütçesi değerlendirildi ve 2018 bütçesi delegeleri oyuna sunuldu. Bu bölümün ardından ETTU önemli değişiklikler içeren teklifleri oylamaya sundu.
ETTU, Avrupa Şampiyonas´nın iki aşamalı, ön eleme ve şampiyona olarak yapılmasını öngören iki farklı teklifi gündeme aldı. Eleme sonrası 16 takımlı Avrupa Şampiyonası yapılmasını öneren teklif reddedilirken, 24 takımla Avrupa Şampiyonası yapılmasını öngören teklif kabul edildi⁠⁠⁠⁠.
2019 Avrupa Şampiyonası için uygulanacak sistemde, ülke takımları öncelikle her grupta 4 takımın olduğu gruplara ayrılacak. Sonrasında bu gruplardan çıkan 23 takım ve 1 ev sahibi ülke olmak üzere 24 takım ile şampiyona gerçekleştirilecek.
Oylamanın ardından gündemdeki diğer maddeler görüşüldü ve Genel Kurul sona erdi. Ayrıca Dış İlişkiler Kurul Başkanı Samet POLAT ITTF Eğitimine de katıldı. 

16.09.2017

Diğer Haberler