ECE HARAÇ İSVEÇ´TEN ÇİFTE MADALYA İLE DÖNÜYOR

İsveç´de düzenlenen ITTF Gençler ve Yıldızlar Dünya Turu İsveç Açık Turnuvası ve Uluslararası Safir İnternational Turnuvalarında ülkemizi temsil eden Ece Haraç iki bronz madalya elde etti.

ITTF Gençler ve Yıldızlar Dünya Turu İsveç Açık Turnuvasında ülkemizi temsil eden Milli sporcumuz Ece Haraç, Çift Kızlarda İsveçli partneri Rebecca Muskantor ile beraber üçüncülüğü elde ederek, 2020´nin ilk madalyasını kazandırdı.

İsveç´in Örebro kentinde yapılan Turnuvada Çift Kızlarda Ana Tablo ilk turunu bye geçen Ece Haraç/Muskantor ikilisi, 2.turda Heljala (Fin)/Morin (Kan) çiftini
3-0, son 16 turunda Alman Kauf/Stortz çiftini ve çeyrek finalde de Ukraynalı Dymytrenko/Vydruchenko çiftini aynı sonuçla 3-1 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Japon Aoki/Miwa Harimoto çiftine 3-0 yenilen Ece Haraç/Muskantor ikilisi İsveç Açık Turnuvasını genç Çift Kızlarda üçüncü olarak tamamlayarak bronz madalya kazandı.

İsveç Açık Turnuvası´nda Genç Çift Bayanlarda bronz madalya kazanan Ece Haraç, yine İsveç´de düzenlenen Uluslararası Safir International turnuvası 18 yaş altı bayanlar kategorisinde Tek Bayanlarda da yarı final oynayarak bir bronz madalya daha kazandı. İlk maçında İngiliz Milli sporcu Wong Jasmin’i 3-0, ikinci maçta Rus Maria Panfilova’yı 3-2,  Belaruslu Vera Volkava’yı 3-0 net bir skorla set vermeden yenen Ece Haraç, çeyrek finalde Hollandalı Chana Van Der Venne’yi yine net bir skorla 3-0 yenerek yarı finale çıktı ve madalyayı garantiledi. Yarı finalde Alman Naomi Pranjkovic’e, 3-1 yenilen Ece böylelikle bronz madalyanın sahibi olurken, turnuvayı iki bronz madalyayla noktalayarak gururumuz oldu.

Öte yandan Ece Haraç´ın kardeşi Orhan Efe Haraç ise Mini Cadet kategorisinde ITTF Dünya Gençler Turu ve Safir International Open turnuvalarında ülkemizi temsil etti. Efe Haraç Mini-Cadet Consolation 3.lüğünü elde etti. 

24.02.2020

Diğer Haberler