Dostluk Ligi Malatya´da başladı

Masa Tenisi Dostluk Ligi 14.etap karşılaşmaları Malatya Tecde Spor Salonunda başladı. Müsabakalar 13 Mayıs günü oynanacak Malatya etabı Süper Lig final maçıyla sona erecek.

25 ilden 120 sporcunun katılımı ile başlayan Ferdi Dostluk Ligi´nin açılışını Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç yaptı.
Dostluk Ligi Turnuvasının arkadaşlığa, dostluğa ve kardeşliğe yaptığı katkıya dikkat çekerek Koç ´´Türkiye Liglerimizde 128 takımda 813 sporcu mücadele ediyor. Bu liglerde yer almayan sporcular için Dostluk Ligi son derece büyük önem taşıyor. Federasyon olarak Dostluk Ligi formatının tüm Türkiye´ye yayılmasını istiyoruz. Masa Tenisini kitlelere yaymak gibi bir amacımız var. Bu nedenle diğer bölgelerimizde de benzer Dostluk Ligleri kurulmasını destekleyeceğiz. Ülkemizin en ücra köşesine bile ulaşmayı istiyoruz´´ dedi.

Açılış konuşmasının ardından, Dostluk Ligi 14.etabının ilk servis atışını yapan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, bazı sporcularla gösteri maçı yaptı.
2014 yılında Kahramanmaraş, Malatya, Nevşehir, Sivas ve Kilis illerinde başlayan Dostluk Ligi daha sonra çevre iller Kayseri, Gaziantep ve Hatay´ı da bünyesine alarak kapsamını genişletti. Genelde Liglerde oynamayan sporcuların mücadele ettiği organizasyon A ve B gruplarından oluşan, sporcuların ferdi olarak mücadele ettiği Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig, 4.Lig ile 5.Lig´den oluşuyor. Her etap sonunda Süper Lig grup birincileri etap şampiyonluğu için finalde karşılaşıyor. Liglerde ise ilk üç sırayı alan sporcular bir üst lige yükselirken, son üç sırayı elde eden sporcular ise bir alt lige düşüyor.  

13.05.2018

Diğer Haberler