Dostluk Ligi 14.etabı Malatya´da sona erdi

Masa Tenisi Dostluk Ligi 14.etap karşılaşmaları Malatya Tecde Spor Salonunda tamamlandı.

25 ilden 120 sporcunun katılımı ile yapılan Ferdi Dostluk Ligi karşılaşmaları sonunda Süper Grup finalinde Adana´dan Salih Bilgin´i 3-0 mağlup eden K.Maraş´tan Cüneyt Turdu birinciliğin sahibi oldu. Sporcuların oyun seviyelerine göre gruplandırıldığı Dostluk Ligi´nde ayrıca 1.Grup´ta Erkan Kızıltaş (Giresun), 2.Grup´ta Mustafa Nebhan (Hatay), 3.Grup´ta Murat Tuna (Malatya), 4.Grup´ta İsa Yılmaz (Elazığ) ve 5.Grup´ta M.Akif Şahin (Malatya) ilk sırayı elde ettiler.
Dostluk Ligi´nin açılışını Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç yaptı. Dostluk Ligi Turnuvasının arkadaşlığa, dostluğa ve kardeşliğe yaptığı katkıya dikkat çekerek Koç ´´Türkiye Liglerimizde 128 takımda 813 sporcu mücadele ediyor. Bu liglerde yer almayan sporcular için Dostluk Ligi son derece büyük önem taşıyor. Federasyon olarak Dostluk Ligi formatının tüm Türkiye´ye yayılmasını istiyoruz. Masa Tenisini kitlelere yaymak gibi bir amacımız var. Bu nedenle diğer bölgelerimizde de benzer Dostluk Ligleri kurulmasını destekleyeceğiz. Ülkemizin en ücra köşesine bile ulaşmayı istiyoruz´´ dedi.

2014 yılında Kahramanmaraş, Malatya, Nevşehir, Sivas ve Kilis illerinde başlayan Dostluk Ligi daha sonra çevre iller Kayseri, Gaziantep ve Hatay´ı da bünyesine alarak kapsamını genişletti. Genelde Liglerde oynamayan sporcuların mücadele ettiği organizasyon A ve B gruplarından oluşan, sporcuların ferdi olarak mücadele ettiği Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig, 4.Lig ile 5.Lig´den oluşuyor. Her etap sonunda Süper Lig grup birincileri etap şampiyonluğu için finalde karşılaşıyor. Liglerde ise ilk üç sırayı alan sporcular bir üst lige yükselirken, son üç sırayı elde eden sporcular ise bir alt lige düşüyor. 

 

14.Dostluk Turnuvası Malatya Etabı Sonuçları
Süper Grup

1-Cüneyt Turdu (K.Maraş)
2-Salih Bilgin (Adana)
3-Orhan Altay (Malatya)
1.Grup
1-Erkan Kızıltaş (Giresun)
2-Mustafa Okur (Diyarbakır)
3-Mehmet Şirin Çiçen (Diyarbakır)

2.Grup
1-Mustafa Nebhan (Hatay)
2-Fatih Yüzer (G.Antep)
3-Şükrü Güleçler (Diyarbakır)

3.Grup
1-Murat Tuna (Malatya)
2-Mehmet İstanbullu (Hatay)
3-Betül Nebhan (Hatay)
4.Grup
1-İsa Yılmaz (Elazığ)
2-Merdan Kadıoğlu (Malatya)
3-Yusuf Kalkan (Hatay)

5.Grup
1-M.Akif Şahin (Malatya)
2-Melikşah Güler (Malatya)
3-Mehmet Altay (Malatya)

TÜM MAÇ SONUÇLARI için buraya tıklayınız

FOTOĞRAF ALBÜMÜ için tıklayınız

 

14.05.2018

Diğer Haberler