Çorumlu sporcular Çin kampından döndü

Çin’in Jinan şehrinde dünyaca ünlü masa tenisçilerinin de katıldığı masa tenisi kampına katılan Çorum Belediye Spor oyuncuları Uğurcan Dursun ve Arda Kekillioğlu kamp dönüşü Çorum Belediye Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak ve Masa Tenisi Antrenörü Ali Korkmaz’la beraber Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü ziyaret etti.

KÜLCÜ ´´DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ´´

Uğurcan ve Arda’yı bir süredir takip ettiğini dile getiren Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Artık yaşlarınızda ve kategorilerinizde Türkiye’de bilinen iki sporcu haline geldiniz. Başlangıç için çok iyi bir yerdesiniz ama bununla yetinmeyip daha çok çalışacaksınız. Yaşınız ilerledikçe rekabetiniz daha da artacak. Kazandığınız başarıları muhafaza etmek için onları yeni başarılarla taçlandırmanız gerekiyor, bunu yapacağınıza inanıyorum. Bu anlamda Çin sizin için iyi bir antrenman şansı oldu. Aynı zamanda Çorum Belediyesi için de bir ilk oldu. Dünyada bir sporun merkezi haline gelmiş bir yerde bir sporcumuzun kamp yapma durumu daha önce olmamıştı. İnşallah bundan sonra başkaca başarılı yavrularımız için de böyle fırsatlar oluşur onları da değerlendiririz. Bu şekilde daha güzel başarılara imza atarak sizler de bizleri, hocalarınızı, ailelerinizi ve milletimizi sevindirirsiniz bayrağımızı dalgalandırırsınız” diye konuştu.

ÇOK BÜYÜK BİR DENEYİM

Çin’de gerçekleşen kampın kendileri için çok büyük bir deneyim olduğunu söyleyen 2017 Minikler Türkiye Şampiyonu Uğurcan Dursun ve 2017 Minikler Türkiye üçüncüsü Arda Kekillioğlu,Çin´in dünyaca ünlü sporcuları Zhang Jike, Li Xiaoxia, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Fang Bo, Dünya Şampiyonu Cheng Meng´in kamplarına gelerek kendilerini ziyaret ettiklerini söyledi.  Kampın her aşamasında çok verimli geçtiğini belirten minik sporcular, kamp süresince Dünya ve Olimpiyat şampiyonu masa tenisi sporcuları ile antrenman yapmalarının mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Yeni sezona hazır olduklarının mesajını veren tıklarını söyleyen Uğurcan ve Arda, Çin’den getirdikleri hediyeleri Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye takdim ettiler.

KERİM KOÇ ´´İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK´´

Çorum´daki Masa Tenisi faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, ´´Türk Masa Tenisi´ne katkılarından dolayı Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü´ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkiye Masa Tenisi Federasyonu ile Çorum Belediyesi arasındaki işbirliği her geçen gün artarak devam edecektir´´ dedi. 

13.09.2017

Diğer Haberler