A Millilerden tarihi başarı

Lüksemburg´da düzenlenen Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası´nda Challenge Ligi olarak da adlandırılan Avrupa 1.Ligi´nde mücadele eden A Erkek Milli takımı 1.Lig Avrupa 2.si, A Bayan Milli takımımız ise 1.Lig Avrupa 6.sı oldu.

İbrahim Gündüz, Ahmet Li, Talha Yiğenler ve Gençay Menge´den oluşan A Erkek Milli takımı oynadığı beş maçı da kazanarak 1.Lig´de finale yükselmeyi başardı. Finalde Danimarka´ya mağlup olan Millilerimiz Avrupa 1.Ligi´nde ikinci sırayı alarak Avrupa´nın en iyi 16 takımının arasına Dev´ler Ligine yükseldi.

Bu sonuçla A Erkek Milli takımı tarihi bir başarıya imza atarak ilk kez Avrupa´da final oynama başarısı gösterirken, Almanya, İsveç, Fransa, Rusya gibi masa tenisinin dünya devleriyle birlikte mücadele etme hakkı kazandı.

Hedeflerini tutturmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim KOÇ ´´İlk 16 takım arasına gireceğimizin sözünü vermiştik. Bu sözü gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Antrenör ve sporcularımızı kutluyorum. Camiamıza hayırlı olsun. Hep birlikte daha büyük başarılara imza atacağız´´ dedi.

Şampiyonluğu kıl payı kaçırdıklarını belirten A Erkek Milli takımı antrenörü Onur Germiyanoğlu ´´Şampiyonluğu kaçırdık, ancak gelecek için umutluyuz. Başarıda emeği geçen tüm ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum´´ şeklinde konuştu.

17.09.2017

Diğer Haberler