BÜYÜKLER FERDİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası 05-07 Ocak 2018 tarihleri arasında İSTANBUL ili Hidayet TÜRKOĞLU Spor Salonunda yapılması kararlaştırılmıştır. Kontenjan ve katılım şartları Aşağıda sunulmuştur. 

Bu nedenle katılım yazılarınızın (Tek erkek, Tek bayan, çift erkek ve çift bayan) yarışma tarihinden en az 7 gün önce federasyonumuza bildirilmesi gerekmektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için gerekli özenin gösterilmesi listelerin zamanında gönderilmesi sonucu, yarışma kuraları 1 gün önce saat 18:00 de yarışmanın yapılacağı salonda çekilecektir.

 

NOT: Katılım yazısı olmayan ve süresi içinde göndermeyen iller ve kulüpler  yarışmalara dahil edilmeyecektir.

Büyükler Ferdi Türkiye Şampiyonası Kontenjan ve Katılım Şartları 

Ferdi Şampiyonada tek erkek, tek bayan, çift erkek ve çift bayan maçları oynanacaktır. Tekler yarışmalarında ilk 8’e kadar 5 set üzerinden ilk 8 maçları ise 7 set üzerinden oynanacaktır. Çiftler yarışmalarında Ana Tabloya kadar 3 set üzerinden, Ana Tablo maçları ise 5 set üzerinden oynanacaktır. (Katılıma göre tüm maçlar 5 set üzerinden olabilir TKK) Yarışmalara Federasyonca verilen kontenjan kadar sporcu katılabilir.

Büyükler Ferdi Şampiyonası;

Şampiyonaya aşağıda belirtilen kontenjana giren dahilindeki ferdi ve takım lisanslı sporcuları katılabilirler. Bir önceki şampiyonada ilk 16’ya giren oyuncular, Süper Lig’de yer alan takımların 4’er oyuncusu, 1. Lig’de yer alan takımların 3’er oyuncusu, 2. Lig’de yer alan takımların 2’şer oyuncusu,3. Lig’de yer alan takımların 1 oyuncusu, İl yarışmaları sonucunda 1. ve 2. olan oyuncular, KKTC’ den 3’er oyuncu, Ayrıca, yarışmanın yapıldığı ilin spor kulübünde yer alan ve Federasyon İl Temsilcisinin belirlediği 8’er sporcu, Federasyon Teknik Komitesinin belirleyeceği ve Milli Takım aday kadrosunda yer alan 16’şar sporcu katılabilir.

C- TAKIM VE FERDİ ŞAMPİYONALARINA KATILIM BİLDİRME;

Yarışmalara katılacaklar yarışma katılım yazılarını (Takım veya Tekler ve çiftler olmak üzere) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne tasdik ettirerek yarışmadan en az7 gün önce Federasyona bildirmesi gerekmektedir. Katılım listeleri yarışma tarihinden 3 gün önce ilan edilecektir.

Ferdi Şampiyonalar;

Tek Erkek ve Tek Bayanlarda ilk 24’e giren sporculara, Çift Erkek, Çift Bayanlarda ilk 8’e giren sporculara, (Teklerde ödeme yapılmayan sporcular ve kulübünün tek bir antrenörüne) Erkek sporcusu; Teklerde ilk 24’e giren, Çiftlerde ve ilk 8’e giren kulübün tek bir antrenörüne, Bayan sporcusu; Teklerde ilk 24’e giren, Çiftlerde ilk 8’e giren kulübün tek bir antrenörüne, 5 günlük yol ve ikamet yevmiyesi Federasyonca ödenecektir.

F- YARIŞMA KURALARI;

Yarışma kuraları 1 gün önce yarışmanın yapılacağı ilde saat 18:00 deyapılacak teknik toplantı da kura talimatı doğrultusunda çekilecektir. Katılım yazısı olmayan ve süresi içinde göndermeyen iller yarışmalara dahil edilmeyecektir.

 

 

20.12.2017

Diğer Haberler