KADIN MİLLİ TAKIMIMIZ BALKAN ŞAMPİYONU

45. Büyükler Balkan Şampiyonası Takım müsabakaları sona erdi. 

Kadınlar Takım finalinde Son Avrupa Şampiyonu Romanya´yı 3-1 mağlup eden Kadın A Milli takımımız tarihinde ilk defa Balkan Şampiyonluğunu elde etti. Erkekler Takım finalinde ise İtalya´ya 2-0 öne geçtiği maçta 3-2 mağlup olan Erkek A Milli takımımız Balkan ikincisi oldu.

Karadağ´ın başkenti Podgorica´da 11 ülkeden erkeklerde 37, kadınlarda 31 olmak üzere toplam 68 sporcunun katılımı ile başlayan 45. Büyükler Balkan Şampiyonası Takım müsabakalarında Erkek A Milli takımımız ve Kadın A Milli takımımız rakiplerini yenerek adlarını finale yazdırdılar.
Türkiye ve ev sahibi Karadağ´ın yanı sıra, Arnavutluk, Bosna Hersek, Yunanistan, İtalya, Kosova, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan ve Slovenya katıldığı

45. Büyükler Balkan Şampiyonası´nda Erkek A Milli takımımız A Grubunda Romanya´yı 3-1, Bosna Hersek´i 3-0 yenerek grubunu ilk sırada tamamladı. Erkek A Milli takımımız Çeyrek Finalde Yunanistan´ı ve ardından da Yarı Finalde Sırbistan´ı aynı sonuçla 3-1 mağlup ederek finale yükseldi. İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz, Zihni Batuhan Şahin ve Talha Yiğenler´den oluşan Millilerimiz finalde bu yıl ilk kez Balkan Şampiyonası´na davet edilen İtalya ile karşılaştı. Maçta 2-0 öne geçen Millilerimiz bu üstünlüğünü koruyamayınca maçtan 3-2 yenik ayrıldı ve Balkan ikincisi oldu.


Kadın A Milli takımımız ise yine A Grubunda İtalya´yı 3-2, Romanya´yı 3-1 yenerek grubu ilk sırada bitirdi ve seri başı olduğu için Çeyrek Finali bye geçerek Yarı Finale yükseldi. Milliler, Yarı Finalde Sırbistan´ı 3-1 yenerek finale adlarını yazdırdılar. Sibel Altınkaya, Ece Haraç, Gülpembe Özkaya ve Özge Yılmaz´dan kurulu Millilerimiz finalde daha önce grup aşamasında 3-1 yendiği Romanya ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da 3-1 kazanan Kadın A Milli takımımız Balkan Şampiyonluğunu elde etti.

BALKAN ŞAMPİYONASI KADINLAR FİNALİ
TÜRKİYE - ROMANYA: 3-1

Sibel Altınkaya - Alina Zaharia: 3-0
Özge Yılmaz - Plaian: 3-0
Ece Haraç - Elena Zaharia: 0-3
Sibel Altınkaya - Plaian: 3-2

26.07.2019

Diğer Haberler