BTTU toplantısı Edirne´de yapıldı.

Kısa adı BTTU olan Balkan Masa Tenisi Birliği Toplantısı 11 ülke delegesinin katılımı ile Edirne´de yapıldı.
Toplantı ile birlikte Federasyon Başkanımız Kerim KOÇ´un Balkan Masa Tenisi Birliği (BTTU) Başkanlık dönemi de resmen başlamış oldu. Birlik başkanlığını Karadağ´dan devralan KOÇ, bir yıl süreyle Türkiye Masa Tenisi Federasyonu başkanlığı ile Balkan Masa Tenisi Birliği başkanlığı görevlerini birlikte yürütecek.

Birlik toplantısında yeni Yönetim şekli üzerinde görüşülürken, gelecek yıl yapılacak olan 45.Balkan Şampiyonasının Makedonya´da yapılmasına karar verildi.
Balkan ülkelerinde Masa Tenisinin gelişiminin önemine değinen Başkan KOÇ, Kurulacak sistemin bu gelişime hizmet etmesinin gerekliliğine vurgu yaptı.
Toplantının sonunda Edirne´de devam eden 44.Balkan Şampiyonası ile ilgili konuşan TMTF ve BTTU Başkanı Kerim KOÇ, ´´Ülkemizde 81 il var. Ama biz Edirne Masa tenisinin canlanması için, yıllar boyu Osmanlı´ya başkentlik yapmış, tarihi ve mimari açıdan önemli, yaşayan bir müze olan Edirne´yi seçtik. Biz 1,5 yıldır görevdeyiz. TMTF´de adeta bir devrim yaparak göreve geldik. Enerjimiz var ve istekliyiz. Bir çok ilklere imza attık. Balkan Birliği´ne de enerjimizi yansıtmak istiyoruz. Yoğun katılım için ülkelere ve ETFA´ya teşekkür ediyorum´´ diye konuştu.

04.08.2018

Diğer Haberler