BİREVİM’DEN BİTLİSLİ SPORCULARA DESTEK

BİREVİM’DEN BİTLİSLİ SPORCULARA DESTEK

Birevim, BEKA Derneği ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle Bitlisli sporculara masa tenisi ekipmanı dağıtıldı.
Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi tarafından 2019 yılında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında BEKA (Beşeri ve İktisadi Kalkınma) Derneği ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle Bitlis’te masa tenisi ekipmanı sporculara teslim edildi.

Birevim Bir Gelecek Genel Müdürü ve Beka Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akgün, Beka Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Altınay ve Birevim Tatvan Şube Yöneticilerinden oluşan heyet Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ı makamında ziyaret ettiler. Vali Çağatay, spora verdikleri desteklerden dolayı Birevim firmasına ve federasyon başkanı Fatih Karaca´ya teşekkür ederek bu tarz desteklerin artması gerektiğinin altını çizdi.
Ardından spor salonuna geçen heyet çocuklarla masa tenisi oynayarak masa tenisi ekipmanları hediye ettiler.

Alpay : “ YENİ PROJELERLE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bir Gelecek Genel Koordinatörü Mustafa Alpay ise; “Masa tenisi sadece kasları, eklemleri güçlendiren, kalori harcamaya yardımcı olan ve fiziksel zindelik sağlayan bir spor değildir. Zihinsel açıdan da spor yapanlara hatrı sayılır katkıları vardır. Zihin açıklığını ve konsantrasyonu artıran masa tenisi, el-göz koordinasyonunu da güçlendirir. Biz de Birevim olarak böylesi faydalı bir sporu destekliyor ve sporcularımızın yanında oluyoruz. Eğitime, bilime ve spora katkı sağlamanın bir lütuf olmadığını aksine sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla özellikle Türkiye genelinde çalışmalar yapıyor, projeler üretiyor ve bunları hayata geçiriyoruz. Yeni projelerle ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Masa tenisi ekipmanlarımız sporcularımız için hayırlı olsun. Bitlisli gençler arasında şampiyonlar çıkacağına inanıyorum” diye konuştu.
Program heyete plaket takdiminin ardından son buldu.

19.06.2020

Diğer Haberler