Bir Gelecek projesi Sivas´da

BİR GELECEK SİVASLI SPORCULARLA BERABER
Birevim tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sivaslı sporculara masa tenisi ve ekipmanı desteği sağlandı.
Birevim, BEKA (Beşeri ve İktisadi Kalkınma) Derneği ile Türkiye Masa Tenisi Federasyonu iş birliğiyle Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Bir Gelecek Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında Sivas’ta faaliyet gösteren sporculara masa tenisi ve ekipmanı dağıtımı gerçekleştirildi.
Program öncesi Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay ve beraberindekiler Sivas Valisi Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret son derece samimi bir ortamda gerçekleştirildi. Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ta masa tenisi sporuna ilginin yoğun olduğunu ve geçtiğimiz aylarda okullar arasında masa tenisi turnuvalarının yapıldığını anımsattı. Vali Ayhan, desteklerinden dolayı Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye ve Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay’a ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca’ya teşekkür etti.
Heyet ziyaretin ardından törene geçti.
Burada düzenlenen programa Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akgün, Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay, BEKA Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsrafil Kurt, Birevim Sivas Şube Müdürü Resul Aslan ve sporcular katıldı.

“BEDEN SAĞLIĞI BERABERİNDE RUH SAĞLIĞI DA GETİRİR”
Sporun insan vücudu için faydalarından söz eden Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay ise: “Spor, insan vücuduna birçok yararı bulunan ve düzenli şekilde yapmamız gereken bir aktivitedir. Beden sağlığına iyi geldiği gibi ruh sağlığına da oldukça yararı bulunmaktadır. Üzerimizde ne kadar kötü enerji varsa atmamıza yardımcı olan en güzel aktivitedir. Spor yapmaya ne kadar erken başlarsak vücudumuz açısından o kadar iyi olacaktır. Sporu kesinlikle alışkanlık haline getirmeliyiz.” dedi.
“YİĞİDOLAR ARASINDAN ŞAMPİYONLAR ÇIKACAK”
Alpay, Birevim olarak yaptıkları çalışmalarla sporu ve sporcuyu her zaman desteklediklerini ifade ederken sözlerine şöyle devam etti: “Sivaslı sporculara bir araya gelmekten ve onlara destek vermekten son derece mutluyuz. Gençlerimizin eğitimi bizler için önceliklidir. Bu amaçla gecemizi gündüzümüze katıp il, ilçe ve belde ayrımı yapmadan gençlerimizi dinliyor ve onlara yardımcı olmaya çalıyoruz. 7.programımızı Sivas’ta gerçekleştirdik. Masa tenisi ve ekipmanlarımız sporcularımıza hayırlı olsun. Sivaslı yiğidolar arasından şampiyonlar çıkacağından eminim. Bizlere destek veren Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye ve paydaşımız Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca’ya teşekkür ediyorum.”
Sivas Valisi Salih Ayhan Bir Gelecek Genel Koordinatörü ve BEKA Derneği Genel Başkanı Mustafa Alpay’a plaket takdim etti.

15.07.2020

Diğer Haberler