BATMANDA MASA TENİSİ ŞÖLENİ

Batman Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Kardeşlik ve Spor’ Masa Tenisi etkinliği Batman Atatürk Parkında yapıldı. Batmanlıların yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, erkeklerde ve bayanlarda, Küçükler ve büyükler kategorilerinde düzenlenen turnuvaya ise toplam 350 kişi katıldı. Her renkten ve farklı kesimlerden insanların buluştuğu turnuva renkli ve heyecanlı görüntülere sahne oldu.

EV HANIMLARI MASA TENİSİ OYNADI

Atatürk Parkı´nda kurulan Masa Tenisi stantlarına çocuklarıyla birlikte büyük  ilgi gösteren ev hanımları, etkinliğe renk katarken, bu tür halka açık etkinliklerin tekrarlanmasını istediler. Raket, top ve tişört dağıtılan etkinlik saat 23.30’a kadar devam etti. Turnuvaya katılmayan vatandaşlar da geç saatlere kadar Masa Tenisi oynayarak güzel vakit geçirdiler.

“HERKES SPOR YAPACAK”

‘Kardeşlik ve Spor’ etkinliğine bu yıl daha çok katılımın olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, herkesin spor yapacağını ve onları tesislere çekeceklerini söyledi. İl Müdürü Eren; “Özelikle ev hanımlarımızın spor yapmaları için özel programlar yapıyoruz. Masa Tenisi turnuvamıza bayanların büyük ilgi göstermesi bizleri son derece sevindirdi. Daha çok spor yapmaları için özel talepleri oldu. Onları da kısa zamanda hayata geçirip antrenörlerimiz eşliğinde spor yapmalarını sağlayacağız. Batman’da evde oturma dönemini kapatıp, bayanlarımızın boş zamanlarını spor yaparak geçirmelerini sağlayacağız.” diye konuştu. Etkinlik boyunca çocuklara ücretsiz olarak pamuklu şeker ve patlamış mısır ikramı yapıldı.

09.08.2018

Diğer Haberler