Balkanlarda çifte şampiyonluk

2017 Balkan Şampiyonası

Karadağ´ın başkenti Podgorica kentinde 9 ülkenin katılımı ile düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda Milli Takımlarımız takım maçlarında hem erkeklerde ve hem de kızlarda tarihinde ilk defa Balkan Şampiyonluğunu elde etti.

Ayrıca ferdi maçlarda beş birincilik, dört ikincilik ve beş üçüncülük elde eden Türkiye, ferdi maçlarında da Balkan Şampiyonu oldu.

TAKIM MAÇLARI

İbrahim Gündüz, Ziver Gündüz, Talha Yiğenler ve Tugay Şirzat Yılmaz´dan oluşan Erkek Milli takımımız B grubunda ev sahibi Karadağ ve Kosova´yı aynı sonuçla 3-0 yenerek grubunu ilk sırada tamamladı. 
Çeyrek finali bye geçen Erkek Milli takımımız yarı finalde Romanya´yı, finalde ise Sırbistan´ı aynı sonuçla 3-0 mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldu. 
Ece Haraç, Aybüke Öner, Betül Nur Kahraman ve Özge Yılmaz´dan kurulu Kız Milli takımımız ise A grubunda ilk maçında Sırbistan´a 3-2 yenilmesine rağmen, Romanya´yı 3-0 mağlup ederek grubunu ilk sırada bitirdi. 
Çeyrek finali bye geçen U21 Kız Milli takımımız yarı finalde Arnavutluk´u 3-0, finalde ise Romanya´yı 3-2 yenerek Balkan Şampiyonluğunu elde etti. 

 

FERDİ KARŞILAŞMALAR

Balkan Şampiyonası’nda ferdi maçlarda Türkiye beş birincilik, dört ikincilik ve beş üçüncülük elde eden Türkiye takım halinde Balkan Şampiyonu oldu.

Tek Erkeklerde Talha Yiğenler birinci, İbrahim Gündüz ikinci, Tugay Yılmaz üçüncü olurken, Tek Bayanlarda Özge Yılmaz birinci, Ece Haraç ikinci, Betül Nur Kahraman ve Aybüke Öner ise üçüncü oldu.
Çift Erkeklerde İbrahim Gündüz/Talha Yiğenler çifti birinci, Ziver Gündüz/Tugay Yılmaz çifti üçüncülüğü elde ederken, 
Çift Bayanlarda Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti birinci, Betül Nur Kahraman/Aybüke Öner çifti ise ikinci oldu.
Karışık çiftlerde İbrahim Gündüz /Özge Yılmaz çifti ilk sırayı elde ederken, Talha/Aybüke Öner ikilisi ikinci, Ziver Gündüz/Betül Nur Kahraman ikilisi ise üçüncü sırayı aldı.

07.08.2017

Diğer Haberler