Balkanlara damgamızı vurduk!

Bulgaristan´ın Albena şehrinde düzenlenen 25. Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası´nda ferdi maçlarda Türkiye; üçü altın, beşi gümüş, dördü bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı. Takım maçlarında üç altın, bir bronz madalya elde ederek toplamda 16 madalya ile Takımlar Balkan Şampiyonu olan Türkiye, başarısını ferdi maçlarda da devam ettirdi. 
Türkiye ve ev sahibi Bulgaristan´ın yanı sıra, Sırbistan, Romanya, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Karadağ, Bosna-Hersek ve Moldova´nın katıldığı Balkan Gençler Masa Tenisi Şampiyonasının son gününde ferdi finalleri oynandı.
Genç Erkek tekler kategorisinde ilk üç sırayı Milli sporcularımız paylaştı. Finalde Tugay Yılmaz´ı 4-0 mağlup eden Talha Yiğenler altın madalyanın sahibi olurken, Tugay Yılmaz gümüş, Zihni Batuhan Şahin ise bronz madalya kazandı. Genç Bayan tekler kategorisinde Simay Kulakçeken gümüş, Yıldız Bayan tekler kategorisinde Şükran Cangir gümüş madalyanın sahibi oldu. 
Genç Bayan çiftler kategorisinde finalde ev sahibi ülkeden Esin Said/Maria Yovkova ikilisini 3-0 mağlup eden Simay Kulakçeken/Betül Nur Kahraman çifti altın madalyayı kazandı. Bu kategoride Zeynep Çelik/Dilan Tek ikilisi ise bronz madalyayı elde etti. Yıldız Bayan çiftlerde Ece Haraç/Özge Yılmaz gümüş, Genç Erkek çiftlerde Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin bronz madalya kazandı.
Gençler Karışık Çiftlerde ilk iki sırayı Milli takım sporcularımız alırken finalde Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner çiftini 3-1 mağlup eden Talha Yiğenler/Simay Kulakçeken altın madalyanın, Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner ise gümüş madalyanın sahibi oldu. Yıldızlar Karışık çiftlerde ise İbrahim Atuğ/Şükran Cangir ikilisi bronz madalya kazandı.

Bu sonuçlardan sonra Türkiye, takım ve ferdi müsabakalar sonunda toplamda elde ettiği altı altın, beş gümüş ve beş bronz madalya ile madalya sıralamasında 10 ülke arasında Romanya´nın ardından ikinciliği elde etti.

 

Masa Tenisi´nde Takımlar Balkan Şampiyonuyuz

Bulgaristan´ın Albena şehrinde düzenlenen Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası takım maçlarında Türkiye, adını zirveye yazdırdı.

Millilerimiz takım maçlarında dört kategoride üç  birincilik, bir de üçüncülük elde ederek Takımlar Balkan Şampiyonluğunu kazandı.

Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin ve Umut Emre Başsan´dan oluşan Milli takımımız finalde Romanya´yı 3-2 yenerek Balkan Şampiyonluğuna uzandı.

Simay Kulakçeken, Betül Nur Kahraman ve Aybüke Öner´in forma giydiği Genç Bayanlar final maçında Romanya´yı 3-0 mağlup eden Türkiye Balkan Şampiyonu oldu.

Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz ve Ece Haraç´dan kurulu Milli takımımız final maçında Moldova´yı 3-0 yenerek Balkan Şampiyonluğunu kazandı.
Yıldız Erkeklerde ise Millilerimiz Kosova´yı 3-0 yenerek üçüncülüğü elde etti.

Takım maçlarında Milli takımlarımızda, Genç Erkeklerde Talha Yiğenler, Zihni Batuhan Şahin, Umut Emre Başsan, Tugay Yılmaz, Genç Bayanlarda Betül Nur Kahraman, Aybüke Öner, Simay Kulakçeken, Dilan Tan, Aybala Koçal, Yıldız Bayanlarda Özge Yılmaz, Ece Haraç, Şükran Cangir, Betül Töz, Yıldız Erkeklerde Yücel Ocak, İbrahim Atuğ, Ulaş Akdağ, Kaan Dönmez ve Özgür Yılmaz forma giydi.

Tarihi bir başarıya imza attıklarını belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, ´´Balkan Şampiyonası tarihinde Türkiye ilk kez üç kategoride de şampiyonluğa ulaştı. Oyunculardan antrenör ve yöneticilere kadar tam bir takım havası mevcut. Güzel bir ruh oluştu. Çalışma arkadaşlarıma antrenör ve sporcularımıza teşekkür ve tebrik ederim. Camiamıza hayırlı olsun´´ dedi.

 

 

19.06.2017

Diğer Haberler