BALKAN MASA TENİSİ BİRLİĞİ WEBİNAR SERİSİ BAŞLIYOR

Koronavirüs salgını nedeniyle üzücü bir dönemin yaşanılırken, 2021 yılı için masa tenisi adına ümit veren çalışmalara sahne oluyor. Türkiye´nin de imzasının bulunduğu "Balkan Masa Tenisi Birliği Webinar Serisi" çalışmasının 22 Şubat 2021 tarihinde başlayacağı açıklandı.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlumuz Sn. Samet Polat´ın Direktörlük görevini alacağı çalışmada, 3 hafta boyunca her Pazartesi akşamı gerçekleşecek online oturumlarda antrenörler bilgilendirilecek. BTTU üyesi Federasyonların mili takım seviyesindeki antrenörlerini belirli bir kotaya göre kayıt ettirdiği çalışmalarda, oturum kayıtları da alınacak ve “ticari amaçlar için kullanılmadığı takdirde” masa tenisi severlerle de paylaşılacak.
2012 Londra Olimpiyatları Çeyrek Finalisti Adrian Crisan, Bulgar eski Milli masa tenisi sporcusu & fizyoterapist Svetozar Stoyanov ve TMTF 4. Kademe Antrenör & Genetic Trainer M. Babür Üstündağ’ın eğitmen olarak görev alacağı Webinarın programı ise şu şekilde;
1. 22 Şubat 2021 – Svetozar Stoyanov – “Sporda sakatlık ve yaralanmalar nasıl önlenilir?”
2. 1 Mart 2021 – Adrian Crisan – “Servis ve Karşılama”
3. 8 Mart 2021 – Babür Üstündağ – “Masa Tenisinde Core bölgesi çalışmaları”
Konuyla ilgili Federasyon Başkanımız Sn. Fatih Karaca ise şu açıklamayı yaptı :" Dünyaca zor bir dönemden geçiyoruz ve yaşanılan sıkıntılar hâlâ devam ediyor. Güçlü ve büyük bir ülke olan Türkiye´mizin, bu süreçte lider kimliğini, spor alanında sahalara yansıtabilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Sporcu ve antrenör gelişimi için önemli çalışmalar yürütmekten dolayı gurur duyuyor, Samet kardeşimize çabaları için teşekkür ediyoruz, ülkemiz masa tenisi için her daim çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımızda bizlere her daim destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Gençlik & Spor Bakanımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz."
Webinar Direktörü Samet Polat ise şu ifadeleri kullandı :" Balkan Masa Tenisi´nde uzun süredir maalesef hiçbir faaliyet yürütemiyoruz. Bu çalışma ile antrenörlerin gelişimi için online bir çalışma yapılacak ve bu uzun araya bir son vermiş olacağız. Balkan Masa Tenisi Birliği Gelişim Kom. Başkanı olarak, üye Federasyonlarımız ve sporumuzun temel taşları olan antrenörlerimizi canlandırmak, geliştirmek adına bu tür faaliyetleri çok önemli buluyorum. Çok başarılı ve dinamik bir eğitmen grubu kurabildiğim için ayrıca memnuniyet duyuyorum. Her biri birbirinden değerli 3 eğitmenimiz var. Özellikle Olimpiyat Çeyrek Finali görmüş, uzun yıllar çok başarılı bir kariyer sürdürmüş Adrian Crisan’ı aramızda görmek bize gerçekten gurur veriyor. Türkiye´mizi başarıyla temsil etmekten gururluyum. Kıtamızda ve Dünyada sözü geçen bir Türkiye için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Genel Müdür Yrd. Veli Ozan Çakır hocama, Federasyon Başkanımız Fatih Karaca´ya ve beni destekleyen herkese teşekkürler."
16.02.2021

Diğer Haberler